„Wielki Test o Telewizji” w TVP1/HD

Z okazji jubileuszu 60-lecia Telewizji Polskiej, w poniedziałek, 29 października o godzinie 20:25, TVP1/HD zaprasza na „Wielki Test o Telewizji”. Poprowadzą go: Paulina Chylewska, Maciej Orłoś i Piotr Kraśko.

Wielki Test o Telewizji to widowisko, w którym zaproszeni do studia goście oraz widzowie będą odpowiadać na pytania dotyczące historii Telewizji Polskiej. Test to przede wszystkim dobra zabawa dla widzów i gości w studiu. W programie będzie wiele niespodzianek. Przypomniane zostaną znane i lubiane gwiazdy związane z TVP. Niektóre z nich powrócą na wizję po raz pierwszy od wielu lat. Nie zabraknie też współczesnych osobowości telewizyjnych. Tym razem znani i lubiani, dzięki małemu ekranowi, prezenterzy, aktorzy, satyrycy, muzycy, sportowcy etc. nie będą rywalizować indywidualnie, lecz w duetach. Swój udział potwierdzili m.in.:

– Krystyna Loska, Grażyna Torbicka
– Tomasz Raczek, Bogusław Kaczyński
– Wojciech Pijanowski, Magda Masny
– Daniel Olbrychski, Małgorzata Braunek
– Stanisław Mikulski, Emil Karewicz
– Tomasz Stockinger, Barbara Bursztynowicz
– Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Paweł Królikowski
– Irena Santor, Halina Kunicka
– Andrzej Kopiczyński, Anna Seniuk
– Agata Młynarska, Jerzy Owsiak
– Ewa Wiśniewska, Marek Bukowski
– Tomasz Kammel, Krzysztof Ibisz
– Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski

Sam test będzie podzielony na 5 rund. Goście w studiu będą odpowiadać na pytania za pomocą pilotów. Natomiast widzowie mogą rozwiązywać test on-line na stronie www.interia.pl oraz na smartfonach, ściągając aplikację tvp.60lat. Na zwycięzców będą czekać nagrody.

Dorobek Telewizji Polskiej to nie tylko wybitni twórcy, wspaniałe gwiazdy, ulubieni przez widzów prezenterzy, ale również świetne programy, seriale, muzyka. Wiele z nich zostanie przypomnianych w programie w materiałach z archiwum. Widzowie będą też mogli wybrać swoje ulubione cytaty, które często trafiały do języka codziennego oraz ważne wydarzenia, o których Polacy dowiadywali się w małego ekranu. Plebiscyty zostaną przeprowadzone na stronie www.tvp.pl. W programie wystąpi też w zaskakującym repertuarze Ewa Farna oraz Grzegorz Markowski, któremu będzie akompaniował Włodzimierz Korcz.

Program zostanie wyemitowany ze specjalnie przygotowanego studia w holu bloku B.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *