„Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej” po raz piąty w TVP1 HD

Telewizja Polska i Narodowy Bank Polski zapraszają na „Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej”. W poniedziałek, 22 lutego 2016 roku, swoją wiedzę po raz piaty sprawdzą goście w warszawskim studiu, telewidzowie, internauci oraz uczestnicy rozwiązujący test na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Początek testu w TVP1 HD o godzinie 20:25.

„Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej” to nie tylko doskonała okazja do sprawdzenia swojej wiedzy z ekonomii, ale również dobra zabawa i niezapomniane emocje. W warszawskim studiu telewizyjnym na pytania będą odpowiadać znani artyści, sportowcy i dziennikarze. Widzowie kibicować będę m.in.: Andrzejowi Młynarczykowi, Dominice Ostałowskiej, Arturowi Chamskiemu, Marcinowi Perchuciowi, Weronice Książkiewicz, Klaudii Carlos, Mariuszowi Czerkawskiemu, Leszkowi Mellibrudzie, Markowi Konkolewskiemu, Pawłowi Frątczakowi. Wygrana w wysokości 30 tys. zł zostanie przekazana na cel charytatywny. Program urozmaici występ Bernarda Szyca (solisty Teatru Muzycznego w Gdyni) i zespołu The Chance. „Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej” w warszawskim studiu poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś, natomiast uczestników testu, którzy zgromadzą się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu dopingować będzie Radek Brzózka. Rejestracja chętnych do udziału w teście rozpocznie się 22 lutego, o godzinie 11:00, w Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, ul. Towarowa 55. Liczba miejsc jest ograniczona, liczyć się będzie kolejność zgłoszeń. Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich, zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 30 tys. zł. (regulamin znajduje się na stronie www.wtwe.tvp.pl ). Już teraz widzowie Jedynki mogą powtarzać swoją wiedzę z ekonomii oglądając mini serial „Spokojnie, to tylko ekonomia!”, który TVP1 emituje od poniedziałku do soboty, po głównym wydaniu Wiadomości. Wiedzę o finansach, w scenkach z dnia codziennego, przekazują m.in. Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Marcin Perchuć, Jan Aleksandrowicz, Jakub Jankiewicz, Elżbieta Jarosik. Widzowie dowiadują się, m.in.: jak wziąć szybką pożyczkę, co to jest „poduszka finansowa”, czy warto korzystać z kart płatniczych.

Program reżyseruje Konrad Smuga, redaktorem prowadzącym jest Irena Pręcikowska z Redakcji audycji społeczno-publicystycznych TVP1, producentem Jolanta Filipowicz z Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej TVP.

Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *