„Wielkie konstrukcje III Rzeszy: uzbrojenie i taktyka” na National Geographic

W dążeniu do dominacji nad światem, naziści zbudowali jedne z największych i najbardziej śmiercionośnych maszyn wojennych. „Wielkie konstrukcje III Rzeszy: uzbrojenie i taktyka” opowiadają historie inżynieryjnych umysłów, które wymyśliły najbardziej złowrogie technologie w historii.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Seria „Wielkie konstrukcje III Rzeszy: uzbrojenie i taktyka” przedstawia sylwetki inżynierów stojących za powstaniem najgroźniejszych obiektów wojskowych, a także ich dzieła, które doprowadziły do rewolucji technologicznej i bezpowrotnie zmieniły oblicze zmagań zbrojnych.

Poznamy dwóch ludzi całkowicie oddanych Hitlerowi i III Rzeszy. Jeden – doskonały manipulator, specjalista od propagandy. Drugi – megaloman, szef słynącej z brutalności policji i elitarnych oddziałów wojskowych. Oto sylwetki Heinricha Himmlera i Josepha Goebbelsa – dwóch mężczyzn, którym powierzono zadanie zbudowania nazistowskiej machiny społecznej. Pierwszy po mistrzowsku wykorzystywał strach, a drugi – siłę ludzkiego umysłu i jego umiejętność podporządkowania się wybranej idei.

Wśród tematów poruszonych w programie znajdzie się także historia napaści hitlerowskich Niemiec na Związek Radziecki i porażki taktyki wojny totalnej.

Zobaczymy, jak powstawały potężne pancerniki – Bismarck i Tirpitz, które miały przeciwstawić się brytyjskiej potędze morskiej, a także zgłębimy tajemnice niezwykle wytrzymałych bunkrów, zbudowanych, by chronić flotę u-bootów.

Jeden z odcinków serii będzie poświęcony także wojnie na Pacyfiku i największemu pancernikowi świata – pływającej fortecy chronionej najgrubszym pancerzem i uzbrojonej w największe działa, jakie kiedykolwiek pojawiły się na okrętach.

„Wielkie konstrukcje III Rzeszy: uzbrojenie i taktyka” – premiery w piątki od 8 marca o godz. 21:00 na kanale National Geographic.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *