„Wikingowie” od 1 czerwca w TV Puls (zdjęcie)

W niedzielę, 1 czerwca 2014 roku, TV Puls rozpocznie emisję pierwszego sezonu serialowego hitu „Wikingowie”. Będzie to jego premiera w ogólnopolskiej telewizji.

„Wikingowie” to widowiskowa opowieść o fascynującym życiu i niesamowitych przygodach wojowniczych ludów Północy, którzy siali postrach w średniowiecznej Europie. Serial przedstawia historię kontynentu z perspektywy tych walecznych najeźdźców i odkrywców. Fabuła serialu nie skupia się jedynie na wojnach i rozlewie krwi – pokazuje też zwyczaje Wikingów i jest jednocześnie fascynującą sagą rodzinną. Centralną postacią serialu jest Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel), legendarny i charyzmatyczny przywódca Wikingów, który żył w VIII wieku. Ragnar to ucieleśnienie nordyckiej tradycji, a według legendy potomek samego Odyna. Znudzony podbojami biednych krajów bałtyckich i Rosji, pragnie przekraczać kolejne bariery i podbijać bogatsze terytoria.

Scenariusz „Wikingów” napisał sam Michael Hirst, uznany na świecie specjalista od produkcji historycznych, autor scenariuszy m.in. do takich serialowych przebojów, jak „Dynastia Tudorów” i „Rodzina Borgiów” oraz nagrodzonego Oscarem filmu „Elizabeth” z Cate Blanchett w roli głównej.

W 2013 roku „Wikingowie” zdobyli aż trzy nominacje do nagrody Emmy: za najlepszą czołówkę, najlepszy montaż dźwięku i najlepsze drugoplanowe efekty specjalne. To największa jak dotąd produkcja koncernu medialnego A+E Networks. Premierę serialu w Stanach Zjednoczonych zobaczyło 8,3 mln widzów. TV Puls wyemituje w czerwcu/lipcu 9 odcinków pierwszego sezonu serialu.

„Wikingowie”

Premiera: niedziela, 1 czerwca, godzina 22:15
Emisja: niedziela, około godziny 22:00

Vikings

Źródło: Telewizja Puls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *