Sting z koncertem „The Last Ship” w TVP2 HD (zdjęcie)

Prawdziwa gratka dla fanów Stinga. Koncert z materiałem z najnowszej płyty jednego z najpopularniejszych wykonawców muzyki rozrywkowej zatytułowany „The Last Ship” już w najbliższą sobotę, w wieczornym paśmie muzycznym pokaże TVP2 HD.

„The Last Ship”, najnowsza produkcja Stinga (polska premiera płyty – 24 września 2013), to materiał napisany z myślą o broadwayowskim musicalu pod tym samym tytułem. Sting na przygotowanie tego projektu poświęcił trzy lata. Opowiada w nim inspirowaną osobistymi przeżyciami historię kryzysu przemysłu stoczniowego w Newcastle. Sam wciela się w postać Swana Huntersa z Wallsend (rodzinne miasto artysty). Porusza temat niejednoznaczności ludzkich relacji, przemijania, więzi rodzinnych oraz roli lokalnych społeczności.

Płyta „The Last Ship” to zbiór stonowanych, melancholijnych piosenek, przeplatanych zdecydowanymi, dynamicznymi akcentami. Warto też zwrócić uwagę, że jest to pierwsze od 10 lat wydawnictwo z autorskimi piosenkami Stinga. 11. autorski krążek artysty już po siedmiu dniach od polskiej premiery uzyskał status platynowej płyty.

Koncert Stinga, który pokaże TVP2 HD, został zarejestrowany na początku roku w nowojorskim Public Theatre. Muzyk, przygotowując się do premiery planowanego musicalu, tuż po wydaniu płyty dał serię koncertów promujących zarówno krążek, jak swój sceniczny projekt.

„The Last Ship”

Emisja: sobota, 17 maja, godzina 23:55

tvp2hdstingthelastship

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *