Wiosna w Dwójce

Aż dwa nowe własne seriale i rewelacyjny serial BBC „Sherlock”, teatralna ,”(A)pollonia” Warlikowskiego i nowy teleturniej, 4. edycja „Voice of Poland”, „Autor widmo” Polańskiego i oscarowy „Artysta” oraz wybitne filmy dokumentalne tłumaczące współczesny świat – to tylko niektóre z hitów wiosennej ramówki TVP2/HD.

Pierwsze nowości ramówkowe pojawią się jeszcze w lutym. W środę, 12 lutego o godzinie 21:45 TVP2/HD pokaże pierwszy odcinek nowego serialu zatytułowanego „Na sygnale” (kolejny odcinek w czwartek, 13 lutego o godzinie 21:05). Akcja serialu opowiadającego o pracy ekipy karetki pogotowia rozgrywa się w uniwersum innej popularnej serii TVP2/HD – „Na dobre i na złe”. Od 6 marca „Na sygnale” pokazywany będzie tylko w czwartki, po dwa odcinki, od godziny 20:40. W klimacie medycznym TVP2/HD pozostanie również w dalszej części czwartkowych wieczorów. Po zakończeniu emisji odcinków „Na sygnale”, powróci jedyny w swoim rodzaju „Dr. House”, w finałowym VIII sezonie (godzina 21:40). Na tym nie koniec serialowych nowości. Kolejną będzie „BarON24” – serial zadebiutuje w piątek, 7 marca o godzinie 20:40. Akcja osadzona została na stacji benzynowej o nazwie BarON24. Jej właściciela gra Tomasz Karolak, a partneruje mu, m.in. Izabela Kuna. W obsadzie znaleźli się również: Piotr Cyrwus, Wojciech Mecwaldowski, Cezary Kosiński, Iwona Bielska, Michał Meyer, Weronika Humaj.

W czwartek, 27 lutego o godzinie 18:50 w TVP2/HD pojawi się nowy teleturniej „Tylko Ty!”, opary na licencji popularnego brytyjskiego show – „Pointless”. Gospodarzami polskiej edycji będą Tomasz Kammel i Radosław Kotarski. „Tylko Ty!” na antenie Dwójki będzie można oglądać w każdy czwartek i piątek.

Tymczasem w sobotę, 1 marca o godzinie 20:05 rusza kolejna, 4. już edycja muzycznego show „The Voice of Poland”. Do Marii Sadowskiej, Marka Piekarczyka oraz Tomsona i Barona z Afromental, w roli trenerki dołączy Justyna Steczkowska. Program poprowadzi niezawodne trio, czyli Tomasz Kammel, Marika oraz Maciej Musiał.

Na antenę powróci również cotygodniowe widowisko kabaretowe na żywo – „Dzięki Bogu już weekend”, a wraz z nim najlepsze polskie kabarety w roli gospodarzy kolejnych odcinków. W formule programu nastąpią zmiany, a na planie pojawi się „ekipa filmowa”, której zadaniem będzie zrealizowanie dokumentu o samym show. Start już w piątek, 7 marca o godzinie 21:45.

Kino to niezmiennie mocny punkt każdej nowej ramówki TVP2/HD. Wiosną – w wielkim stylu – powróci niedzielne pasmo filmowe Dwójki. Pierwszy raz w TVP2/HD pokazany zostanie głośny serial BBC „Sherlock” ze znakomitym Benedictem Cumberbatchem w tytułowej roli i doskonałym Martinem Freemanem wcielającym się w postać doktora Watsona. Pierwszy odcinek pierwszego z trzech sezonów „Sherlocka” wyemitowany zostanie 2 marca o godzinie 21:10. Stałą filmową pozycją pozostaje oczywiście czwartkowy cykl „Kocham Kino”, w którym prezentowane są najważniejsze dzieła światowej kinematografii ostatnich lat. Wiosną Dwójka zaprasza na premiery m.in. takich tytułów jak „Autor widmo” Romana Polańskiego czy oscarowy „Artysta” z brawurową rolą Jeana Dujardin. „Kocham kino” zawsze w czwartek o godzinie 22:20. W dotychczasowym miejscu w ramówce pozostają takie filmowe pasma, jak środowe „Kino relaks” o godzinie 21:45 i sobotni cykl filmowy o godzinie 22:10. W ofercie tego pierwszego m.in.: komedie romantyczne i obyczajowe, w tym „Niania w Nowym Jorku” z udziałem Scarlett Johansson czy „To skomplikowane” z Meryl Streep w roli głównej.

W soboty na widzów TVP2/HD czekają tymczasem silne emocje. Sobotni wieczór będzie stał pod znakiem mocnego kina, a w nim m.in.: „Green Zone” Paula Greengrassa, „Oszukana” Clinta Eastwooda i „Windykatorzy” z Judem Law.

Jedną z wizytówek Dwójki od dawna jest film dokumentalny. Wiosną widzowie TVP2/HD będą mogli zobaczyć premierowe emisje wyjątkowych produkcji, poruszających istotne, trudne, a czasem również kontrowersyjne tematy. W tym m.in.: dokument „Piękne i bestia” mówiący o walce z rakiem piersi, w reżyserii Lilianny Komorowskiej, mieszkającej w USA polskiej aktorki (4 marca o godzinie 22:50 w cyklu „Świat bez fikcji”). Ponadto TVP2/HD pokaże „Iran: bomba za każdą cenę?” (3 marca o godzinie 23:50 w cyklu „Czy świat oszalał”), a także „Saudyjska wiosna”, „Gangsterskie Tokio” w ramach tego samego cyklu.

Do ważnych polskich premier, prezentowanych przez Dwójkę wiosną, należeć będzie także nominowany do Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2014, film „Miłość” Filipa Dzierżawskiego. Dokument opowiada o historii i reaktywacji zespołu „Miłość” – jednej z najważniejszych polskich formacji jazzowych lat 90. Premiera w Dwójce 11 marca o godzinie 22:50 we wtorkowym cyklu „Świat bez fikcji”. W ofercie Dwójki nie zabraknie nowych odcinków najpopularniejszych seriali. Niezmiennie w każdy poniedziałek i wtorek o godzinie 20:40 widzowie Dwójki śledzić będą losy bohaterów serialu „M jak miłość” a w środy od godziny 20:40 ciąg dalszy perypetii bohaterów „Na dobre i na złe”.

Już 1 marca o godzinie 8:00 widzów TVP2/HD przywita popularny magazyn „Pytanie na śniadanie”. Codziennie, od poniedziałku do soboty, od godziny 8:00 do 10:30, na fanów magazynu czekają nowe cykle i nowe akcje. Psycholog Maria Rotkiel podpowie młodym matkom, jak dać dziecku miłość, nie zapominając jednocześnie o własnym szczęściu. Nowością będzie też kolejna akcja „Pytania…” – „Projekt Praca”, w ramach którego pojawią się dwa cykle: „Praca dla mamy” oraz „Pytanie na śniadanie PLUS – zdobądź pracę i zacznij nowe życie po 50-ce”. Inny premierowy cykl programu śniadaniowego TVP2/HD to „Miłosny coaching”, realizowany z myślą o osobach poszukujących drugiej połówki.

Stałymi pozycjami Dwójki, choć wypełnionymi nowymi bieżącymi tematami, pozostają: poniedziałkowy „Tomasz Lis na żywo” (godzina 21:45), środowy „Reporter polski” (godzina 23:40), „Anna Dymna – spotkajmy się” (raz w miesiącu, w czwartek o godzinie 12:10) oraz „Sztuka życia” prowadzona przez Mariolę Bojarską-Ferenc (soboty o godzinie 11:10). Również w lutym ruszają premierowe odsłony cieszącego się niezmienną sympatią widzów teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, prowadzonego przez niezastąpionego Tadeusza Sznuka, nagrodzonego Telekamerą 2014 w kategorii osobowość telewizyjna. Program będzie można oglądać o godzinie 18:50 od poniedziałku do środy (pierwszy, wiosenny odcinek już 25 lutego). Natomiast w każdą kolejną sobotę, od 1 marca o godzinie 19:05 Dwójka emitować będzie teleturniej „Postaw na milion”. Uczestników powita oczywiście Łukasz Nowicki. W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 14:00 widzowie TVP2/HD bawić się będą, śledząc rodzinne zmagania gości „Familiady”, która ma już aż 20 lat. Gospodarzem programu pozostaje Karol Strasburger (pierwszy wiosenny odcinek 2 marca).

Wiosną na antenie Dwójki nie zabraknie ważnych wydarzeń artystyczno-kulturalnych. 10 marca TVP2/HD będzie na uroczystej gali wręczenia Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2014 w warszawskim Teatrze Polskim. Po raz trzeci też Dwójka relacjonować będzie rozdanie nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2014, które odbędzie się w kwietniu. Wiosną TVP2/HD pokaże głośny spektakl Krzysztofa Warlikowskiego „(A)pollonia”, a także film Bartka Konopki „Nowa Warszawa”, będący dopełnieniem trasy koncertowej Stanisławy Celińskiej. Oczywiście TVP2/HD to także znakomite koncerty najważniejszych muzycznych gwiazd, a wśród nich m.in.: Sade, Busy Signal czy Adam Bałdych.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *