Włoska liga siatkówki wraca na antenę Sportklubu

Od najbliższego piątku włoska SuperLega znów w Sportklubie. Najlepsze europejskie rozgrywki w siatkówce mężczyzn na dobre wracają na antenę stacji. W każdej kolejce widzowie zobaczą na żywo przynajmniej jedno spotkanie oraz jeden – najciekawszy mecz danej serii – z odtworzenia. Weekendowe transmisje rozpoczną się już w piątek spotkaniem Cucine Lube Civitanova – Revivre Milano. Z kolei w niedzielę wieczorem premierowo mecz Exprivia Molfetta – Kioene Padova.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym Sportklubu

Włoska SuperLega od lat uchodzi na najsilniejsze – obok ligi rosyjskiej – klubowe rozgrywki na Starym Kontynencie. Zespoły z Półwyspu Apenińskiego z powodzeniem rywalizują w Lidze Mistrzów, a tamtejsze kluby zatrudniają najlepszych siatkarzy globu. W tym sezonie w kadrach żadnego z czternastu uczestników rozgrywek nie znajdują się Polacy, mimo tego walka o medale zapowiada się pasjonująco.

Pierwszą tegoroczną transmisją Sportklubu z SuperLega będzie piątkowe spotkanie lidera, Cucine Lube Civitanova, z Revivre Milano. Gospodarze w siedemnastu kolejkach bieżącego sezonu ponieśli zaledwie dwie porażki, obie w meczach z głównymi rywalami do złota. Najpierw przegrali w Trydencie 1:3, a później w Modenie 2:3. Przed własną publicznością są jednak nie do pokonania, mało tego – w ośmiu meczach rywale zdołali urwać im zaledwie pięć setów. Bardzo prawdopodobne, że po weekendzie bilans strat nie zostanie powiększony, goście są bowiem jedną z najsłabszych ekip w tegorocznych rozgrywkach. Drużyna z Mediolanu wygrała do tej pory zaledwie trzy mecze i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Gorszym dorobkiem punktowym legitymuje się tylko Frusinate Sora, która – co ciekawe – ma na koncie… jedno zwycięstwo więcej.

Bardziej wyrównane powinno być niedzielne spotkanie Exprivii Molfetta z Kioene Padovą, zmierzą się w nim bowiem drużyny sąsiadujące ze sobą w ligowej tabeli. Gospodarze plasują się obecnie na dziesiątym miejscu, przyjezdni w zestawieniu tym notowani są jedno „oczko” niżej. Faworytami bezpośredniej potyczki wydają się być siatkarze Exprivii, którzy przed własną publicznością potrafią być groźni dla najlepszych – niecałe dwa miesiące temu przekonała się o tym broniąca tytułu Modena, która w kameralnym PalaPoli przegrała 1:3. Miejscowi będą chcieli ponadto zrewanżować się rywalom za wyraźną porażkę z pierwszej części sezonu, w październiku przegrali bowiem w Padwie 0:3, w żadnym z setów nie potrafiąc nawiązać z przeciwnikami równorzędnej walki.

Wywalczonego przed rokiem tytułu bronią siatkarze Modeny. W finałowej serii pokonali oni wówczas w trzech meczach Perugię, zdobywając dwunaste mistrzostwo w historii klubu. W bieżących rozgrywkach Modena również uznawana jest za jednego z głównych kandydatów do scudetto. Jej najgroźniejszymi rywalami w rywalizacji o złoto powinny być ekipy Diatecu Trentino i Cucine Lube Civitanova.

Plan transmisji:

Piątek (6 stycznia)
Cucine Lube Civitanova – Revivre Milano, godzina 18:30, Sportklub

Źródło: Media Prodcuction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *