Magazyn “WOK – Wszystko o Kulturze” wraca na antenę TVP2 HD w zmodyfikowanej formule już w najbliższy piątek, 6 marca 2015 roku. Krótsze formy, dynamiczny montaż, nowi prowadzący, ciekawi rozmówcy i dwa sposoby emisji: w czterech częściach i jednej całości.

Zamiast jednego wydania magazynu “WOK – Wszystko o Kulturze” (emitowanego dotąd w niedzielę późnym wieczorem), pojawią się cztery krótsze formy emitowane w piątkowe i sobotnie popołudnia (między godziną 16:25 a 17:40). W sobotnią noc, po muzycznym paśmie koncertowym, zostaną one zbiorczo powtórzone. WOK to dynamiczny przewodnik po najciekawszych wydarzeniach kulturalnych, na które co tydzień zapraszać będą znani i cenieni artyści, twórcy i animatorzy kultury. Opowiedzą oni nie tylko o wydarzeniach artystycznych związanych z uprawianą przez nich samych dziedziną, ale również o tych, w których uczestniczą jako widzowie, “zewnętrzni” odbiorcy kultury.

W piątek i sobotę, 6 i 7 marca, gospodynią magazynu będzie wokalistka, autorka tekstów Gaba Kulka, która zaprosiła miedzy innymi Janinę Ochojską z Polskiej Akcji Humanitarnej. Pretekstem do tego spotkania stało się wydanie nowej książki, wywiadu-rzeki z Ochojską pt. “Świat według Janki”. W tym WOK-u zagoszczą też aktor Łukasz Simlat – odtwórca głównej roli w spektaklu “Efekt” Agnieszki Glińskiej wystawianego w Teatrze Studio i wybitny malarz Jarosław Modzelewski, który odniesie się do wystawy prac Andrzeja Wróblewskiego w MSN oraz Adam Ostrowski czyli O.S.T.R. – raper, freestyle’owiec, muzyk i kompozytor.

W następnym tygodniu, 13 i 14 marca prowadzenie WOK przejmie aktor, ale też tłumacz i felietonista, Jacek Poniedziałek. Wśród jego gości znajdzie się m.in. Marek Bieńczyk, autor zbioru opowiadań i esejów “Jabłko Olgi, stopy Dawida”. W programie wystąpi także Justyna Wasilewska, odtwórczyni głównej roli w spektaklu “Męczennicy” Grzegorza Jarzyny wystawianym w TR Warszawa. Nie zabraknie także Karola Radziszewskiego, artysty biorącego udział w wystawie “Kanibalizm”, którą można oglądać w warszawskiej Zachęcie. O nowej płycie “Mazurki” opowie jej autor, uznany pianista, Marcin Masecki.

Magazyn “Wszystko o Kulturze”, to pozycja istniejąca na antenie Dwójki od września 2011 roku. W jego ramach prezentowane są najciekawsze wystawy i premiery teatralne, płyty, koncerty, książki, rozmowy z artystami, relacje z festiwali, słowem wszystko, o czym warto wiedzieć. W kręgu zainteresowań magazynu WOK znajdują się najważniejsze bieżące zjawiska artystyczne w Polsce oraz projekty realizowane przez polskich twórców za granicą.

Źródło: Telewizja Polska