„Słoiki” od 7 marca w Polsacie

Wiosną na antenie Polsatu zadebiutuje nowy serial paradokumentalny „Słoiki”. Są to prawdziwe historie ludzi, którzy chcieli swój los związać z Warszawą przyjeżdżając z tzw. prowincji. Czasami przypadkowo, bardzo często z zaplanowanym ważnym celem, postanowili porzucić swoje dotychczasowe życie, żeby próbować realizować marzenia w stolicy. Poznamy pełne emocji i wzruszeń historie o marzeniach o lepszym świecie, pieniądzach, karierze, wielkim mieście, w którym życie odbiera się o wiele bardziej intensywnie niż w miasteczku, czy na wsi. Jednych to napędza, innych wypala. Serial pokaże niezwykłe zdarzenia i ścierające się w nim dwa odmienne światy: ten małomiasteczkowy, często bardzo tradycyjny i wielkomiejski – swobodny, kolorowy, w którym można sobie pozwolić na bardzo dużo, ponosząc przy tym ogromne ryzyko. Każdy z tych światów ma swoje blaski i cienie, w każdym można odnaleźć szczęście, ale można też się zagubić. Serial przedstawia historie różnych osób. Ich poruszające koleje życia opowiedziane są z dwóch perspektyw, nowego życia w stolicy i przeszłości, którą zostawił w małym mieście.

„Wyjechały słoiki, nie będzie korków”, „Wszystkie słoiki pojechały do domu po żarcie” – to częste komentarze na portalach społecznościowych, które twórcy serialu „Słoiki” śledzą na bieżąco, dlatego scenariusze opierają na losach prawdziwych przyjezdnych. Nie są wytworem fantazji autorów, ale efektem wielu obserwacji i lektur, bo „słoik” to temat, który przewija się w ostatnim czasie w internecie, prasie i na korytarzach warszawskich korporacji bardzo często.

Każdego dnia do Warszawy przyjeżdża kilkaset osób chcących diametralnie zmienić swoje życie. Jedni traktują stolicę jako sypialnię, inni pragną związać się z nią na dłużej. W każdym przypadku ich prawdziwe życie, przeszłość, rodzina, związane są jednak z małym miastem lub wsią. Nawet, jeśli znajdą idealną pracę, wynajmą lub kupią w końcu wymarzone mieszkanie, to do ich drzwi w każdej chwili może zadzwonić dzwonek. A wtedy za drzwiami będzie stała ciocia, wujek, brat lub matka z torbą pełną pyszności z rodzinnej spiżarni. O tych właśnie kontrastach i zderzeniach dwóch odmiennych światów opowiada nowy serial paradokumentalny Polsatu – „Słoiki”.

polsatsloiki

Producentem „Słoików” jest firma OUTSET FILMS Sp. z o.o. Za reżyserię odpowiadają m.in.: Krzysztof Kalisiak i Aleksander Gawek. Autorami scenariusza są m.in.: Jacek Kuras, Alicja Janicka, Borys Szulc, Marta Lase.

„Słoiki”

Premiera: sobota, 7 marca, godzina 17:45

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *