World Masters w Guadalajarze na żywo w Fightklubie

Od piątku do niedzieli światowa czołówka judo spotka się w Guadalajarze, aby walczyć o ostatnie punkty pozwalające mierzyć w awans do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Polskę w Meksyku reprezentować będzie Arleta Podolak, która jest bardzo blisko wywalczenia olimpijskiej kwalifikacji. Wszystkie trzy dni zmagań z World Masters na żywo wyłącznie w Fightklubie. Relacje codziennie dokładnie o północy.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

W zawodach World Masters startuje po szesnaście najlepszych zawodniczek i zawodników z każdej wagi z rankingu światowego. Arleta Podolak w kategorii do 57 kg pierwotnie była rezerwową, ale wraz z trenerką Anetą Szczepańską udały się na początku tygodnia do Meksyku. Okazało się, że decyzja o wyjeździe była słuszna, jedna z rywalek wycofała się bowiem z rywalizacji i Polska zajęła w rankingu jej miejsce. W pierwszej walce imprezy Podolak zmierzy się z doświadczoną Niemką, Violą Waechter, jeśli uda jej się pokonać tę przeszkodę w kolejnym starciu jej rywalką będzie utytułowana Koreanka, Jan-Di Kim. Polka jest bardzo blisko wywalczenia olimpijskiej kwalifikacji. W rankingu zajmuje bowiem obecnie dwudzieste pierwsze miejsce, które daje jej awans na Igrzyska z tzw. puli kontynentalnej. Dobry występ w Masters może zapewnić jednak bezpośrednią promocję.

Zawody te są jednymi z najwyżej punktowanych ze wszystkich turniejów judo rangi mistrzowskiej. Ich zwycięzcy otrzymują aż 700 punktów, za drugie miejsce przyznawanych jest 420 punktów, za trzecie 280, za piąte 140, a za siódme 114 punktów. Wszystkie trzy dni zmagań z Guadalajary na żywo wyłącznie w Fightklubie. Transmisje od piątku do niedzieli codziennie o północy. Komentować będą: Krzysztof Wiłkomirski, Damian Stępień i Franciszek Dąbrowski.

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *