„Wspaniałe stulecie”: rekord w TVP1 i powrót do TVP Historia

W marcu, a nie dopiero jesienią, jak początkowo planowano, na antenie TVP Historia zagości drugi sezon tureckiego serialu „Wspaniałe stulecie”. Przekonali do takiego przyspieszenia emisji kierownictwo tej stacji sami widzowie, choć serial swoje premierowe odcinki ma w Jedynce. I tam też notuje kolejne rekordy oglądalności – ostatnio miał ponad 2 mln widzów.

Premierowe odcinki drugiego sezonu serialu oglądać można w TVP1 HD od poniedziałku do piątku o godzinie 15:50 (powtórki o godzinie 10:50), a w TVP Historia ich emisja zacznie się we wtorek, 3 marca, i pokazywane tam będą okrągły tydzień o godzinie 18:00 (powtórki – o godzinie 9:00 następnego dnia).

Serial wystartował w TVP1 HD 6 października ub. roku, a w TVP Historia – 6 stycznia br. Jedynka od razu po zakończeniu pierwszego sezonu zaczęła emitować drugi, zaś TVP Historia zaplanowała drugi sezon dopiero na jesieni. Jednak po zakończeniu pierwszej serii widzowie kierowali do stacji prośby o kontynuację serialu.

Widzowie są dla nas najważniejsi, dlatego nie pozwolimy im czekać na dalsze losy ulubionych bohaterów aż do jesieni. Serial wraca na naszą antenę już na początku marca – mówi dyrektor TVP Historia, Tadeusz Doroszuk.

Ta turecka opowieść historyczna opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego i jego podbojach zarówno terytorialnych, jak i miłosnych, a szczególnie o jego miłości do pięknej dziewczyny, Rusinki spod Lwowa, wziętej w jasyr w dalekim słowiańskim kraju. Najpierw niewolnica, a następnie sułtanka doprowadziła do ślubu z władcą, usuwając po drodze swoich wrogów – w tym pierworodnego syna i zięcia Sułtana.

W lutym br. w Jedynce „Wspaniałe stulecie” miało średnią widownię przekraczającą 1 mln 700 tys. osób, natomiast odcinek pokazany we wtorek, 25 lutego, osiągnął blisko 2 mln 100 tys. widzów. W TVP Historia zaś w styczniu i lutym pierwszy sezon oglądało średnio blisko 264 tys. osób. Jedynka, a także TVP Historia, planuje emisję wszystkich czterech serii, czyli prawie 300 odcinków.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *