Wyścigowy weekend na Red Bull Ringu na żywo w Motowizji

W sobotę i niedzielę, 10 i 11 września Motowizja pokaże wyścigi aż trzech serii na austriackim Red Bull Ringu. Na torze w górskim regionie Spielbergu wystartują kierowcy International GT Open, Formula Regional European Championship oraz Euroformuły Open.

Sprawdź godziny transmisji International GT Open w PROGRAMIE TV

Red Bull Ring jest jednym z popularniejszych torów wyścigowych w Europie. Krótki, acz szybki obiekt pojawia się w kalendarzu najważniejszych serii świata z Formułą 1 i MotoGP na czele.

W drugi wrześniowy weekend, czyli 10 i 11 września kolej przyjdzie na mistrzostwa mające stałe miejsce w ramówce Motowizji od lat. Widzowie będą mogli obejrzeć rywalizację w ramach International GT Open oraz dwóch serii juniorskich – Euroformuły Open oraz Formuły Regional European Championship.

Cztery dotychczasowe rundy mistrzostw aut GT3 dostarczyły zaskakująco wiele walki. Po siedmiu wyścigach trzy pierwsze załogi z klasy PRO dzieli zaledwie 10 punktów i wciąż wiele się może wydarzyć.

Polscy kibice mieli już wiele powodów do radości. Marcin Jedliński i Karol Basz regularnie walczą o wygrane w kategorii PRO-AM i jak na razie zajmują pierwsze miejsce wygrywając dwa wyścigi w tym dwugodzinną rywalizację na Spa Francorchamps.

Naszym rodakom idzie dobrze także w innej serii, która będzie się ścigać na Red Bull Ringu. Roman Biliński na Hungaroringu stanął po raz pierwszy na podium. Wraz z Piotrem Wiśnickim powróci do rywalizacji w europejskiej Formule Regionalnej, gdzie Dino Beganović ma stabilną przewagę w klasyfikacji generalnej.

Nie jest ona jednak tak wielka, jak w przypadku Olivera Goethe w Euroformule Open. Na siedemnaście tegorocznych wyścigów Duńczyk zwyciężył w dziewięciu z nich. Na Red Bull Ringu zdecydowanie będzie jednym z głównych faworytów.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Dodatkowo na antenie Motowizji w najbliższy weekend kolejna runda 24H Series na Circuit de Barcelona-Catalunya. Wyścigowy weekend zakończy się w Kansas wyścigiem pucharowej serii NASCAR.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *