Wysoka oglądalność seriali Cartoon Network w kanałach free-to-air w Europie

Cartoon Network pochwalił się wysokimi wynikami oglądalności swoich seriali w europejskich kanałach free-to-air. „Atomówki” zdobyły miliony nowych widzów, a serial „Ben 10” obejrzał co trzeci chłopiec w Polsce, Szwecji i na Węgrzech. Stacja planuje nawiązać współpracę z kolejnymi nadawcami i partnerami licencyjnymi w regionie.

Sprawdź ofertę kanału Cartoon Network w  PROGRAMIE TV

Nowa seria „Atomówek”, które powróciły do Cartoon Network w kwietniu 2016 roku, zdążyła już przyciągnąć miliony nowych widzów i bije rekordy popularności w wielu kanałach free-to-air. W Wielkiej Brytanii przygody Bajki, Bójki i Brawurki od czwartego kwartału 2016 roku emitowane są na kanale CITV (i równoległym ITV) i stały się hitem wśród dziewczynek w wieku 4-9 lat. Od tego czasu przyciągnęły ponad dwa miliony widzów, w tym 13% dzieci w przedziale wiekowym 4-9. We Francji „Atomówki” można oglądać na kanale Gulli; seria zdobyła tam 19% udziału w widowni i przyczyniła się do wzrostu średniej oglądalności kanału o 17,1%. W Polsce na kanale PULS 2 serial pobił średnią oglądalność stacji wśród dzieci i młodszych dzieci odpowiednio o 13% i 38%, ponadto w miesiącu premiery „Atomówki” były drugim najchętniej oglądanym serialem tej stacji wśród młodych dziewcząt. Dodatkowo, seria zanotowała również udany, sześciotygodniowy start we włoskim kanale free-to-air, Boing, który jest własnością Turnera i sieci Mediaset, gdzie zajęła drugie miejsce w rankingu oglądalności wśród dziewczynek i trzecie wśród wszystkich dzieci.

W niedzielę 11 czerwca, Gulli, który razem z „Niesamowitym światem Gumballa” i francusko-kanadyjską produkcją animowaną „Odlotowe agentki”, wyemitował też „Atomówki”, był najczęściej wybieranym programem przez mamy spędzające czas z dziećmi oraz przez najmłodszych w przedziale wiekowym 4-10 lat – był to podwójny rekord Gulli wśród mam i dzieci.

Nowa seria znanego na całym świecie „Ben 10” również zapewnia wysoką oglądalność w całym regionie. W dniu premiery, na CITV (i równoległym ITV) seria przyciągnęła 1,2 miliona widzów, w tym 9% chłopców w wieku 4-9 lat i osiągnęła 18,7% udziału w widowni na kanale Gulli, stała się też drugim najpopularniejszym programem dla dzieci emitowanym w Boing. Od kiedy Cartoon Network rozpoczął emisję serii w regionie EMEA w październiku 2016 r., „Ben 10” obejrzał co drugi chłopiec w RPA, Rumunii, Hiszpanii i Portugalii oraz co trzeci na Węgrzech, w Polsce i Szwecji.

Wyniki te wyraźnie pokazują niesłabnącą siłę marek skierowanych do dzieci – w świecie, gdzie możliwości wyboru różnych form rozrywki przybywa niemal z dnia na dzień, rola zaufanych i kochanych przez najmłodszych marek okazuje się niezbędna, aby przebić się na tym rynku. Będziemy nadal je rozwijać i inwestować w nie, dostarczając nowych treści na różnych platformach. Chcemy wzmocnić i tak już wysoką świadomość naszych marek, dzięki której jesteśmy atrakcyjni dla naszych partnerów biznesowych – mówi Humphrey Black, VP, Media Distribution, Turner EMEA.

Sukces „Atomówek” i „Ben 10” wyraźnie sygnalizuje zaangażowanie dzieci, które wybierają nasze produkcje spośród wszystkich innych treści, do których mają dostęp. Planujemy premiery nowych produktów licencyjnych jesienią tego roku oraz w 2018 roku, dzięki którym najmłodsi będą mieli szanse na zupełnie nowy rodzaj interakcji ze swoimi ulubionymi bohaterami. Nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli zdradzić więcej szczegółów także na temat zawarcia umów licencyjnych z nowymi partnerami – komentuje Johanne Broadfield, VP, Cartoon Network Enterprises.

Dobrymi wynikami w kanałach free-to-air wyróżniają się również starsze produkcje Cartoon Network, takie jak „Niesamowity świat Gumballa” i „Pora na przygodę”. W pierwszym kwartale 2017 roku „Gumball” zwiększył oglądalność duńskiego kanału DR Ultra wśród dziecięcej publiczności o 56%, co dało mu pierwsze miejsce wśród najchętniej oglądanych programów na tym kanale, podczas gdy „Pora na Przygodę” przyciągnęła o 14% więcej młodszych dzieci niż średnia dla tej stacji. Obie produkcje okazały się również kluczowe dla oglądalności Gulli: „Gumball” zajął 4 miejsce wśród dzieci w wieku 4-14 lat, a „Pora na przygodę” osiągnęła 19% udziału w widowni.

Cartoon Network ogłosiło niedawno rozpoczęcie prac nad drugim sezonem „Ben 10”, a także teleturniejem „Ben 10 Wyzwanie”, którego produkcja trwa obecnie w Madrycie. Program jest realizowany w ośmiu językach: arabskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, polskim, hiszpańskim i tureckim.

Źródło: Turner Broadcasting System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *