„Wystarczy Chcieć” od maja w nowej formule na antenie Polsat News

W niedzielę, 7 maja o godzinie 13:30, na antenie Polsat News zostanie wyemitowane pierwsze wydanie „Wystarczy Chcieć” w odnowionej formule. Ekipa programu wychodzi poza studio telewizyjne i pokazuje widzom historie rodziców chorych i niepełnosprawnych dzieci i ich codziennych zmagań. W dalszej części „Wystarczy Chcieć” przeprowadzana jest rozmowa z ekspertem, który wyjaśnia istotę prezentowanych w programie przypadków, czy są możliwości ich leczenia, lub też jak powinna przebiegać opieka w sytuacji gdy mówimy o chorobach nieuleczalnych.

Sprawdź ofertę kanału Polsat News w PROGRAMIE TV

Prowadzącą „Wystarczy Chcieć” w nowej formule jest Monika Zalewska, dziennikarka „Wydarzeń” i Polsat News. Osobą wprowadzającą w historie bohaterów oraz szukającą odpowiedzi na nurtujące pytania w rozmowie z ekspertami będzie Izabela Talabska, mama 10-letniego Olafa, podopiecznego Fundacji Polsat z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Program „Wystarczy Chcieć” pod patronatem Fundacji Polsat jest obecny na antenie Polsat News od wielu lat. Przez ten czas, w każdym odcinku rozmawialiśmy o ważnych problemach społecznych związanych z leczeniem dzieci i systemem zdrowotnym w Polsce, prezentowaliśmy również widzom setki bohaterów, którzy na co dzień zmagają się z ciężkimi schorzeniami. W nowym „Wystarczy Chcieć” chcemy przedstawić naszych bohaterów z bliska, opowiedzieć o ich codziennym życiu, zmaganiach i po prostu pomagać. Nadal nadrzędnym celem „Wystarczy Chcieć” jest walka o dobro i zdrowie dzieci i edukacja społeczeństwa – mówi Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

W pierwszym odcinku „Wystarczy Chcieć” widzowie poznają historie rodziców, których dzieci urodziły się z wadami genetycznymi: Pani Marty, której syn Kuba jest chory na tetraploidię, ma 92 chromosomy; oraz Pani Kinga, która dzieci – Natasza i Marcel – chorują na genetyczną chorobę skóry, rybią łuskę blaszkowatą.

Reżyserem nowej wersji „Wystarczy Chcieć” jest Agnieszka Krótka-Żmijewska.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *