„Zagadki kryminalne” od marca na antenie Czwórki

4 marca na antenie Czwórki (TV4) zadebiutuje najnowszy polski serial dokumentalny, przedstawiający rekonstrukcje prawdziwych akcji i śledztw prowadzonych przez organy ścigania w naszym kraju.

13-odcinkowy cykl ukazuje sensacyjne historie głośnych zbrodni, napadów i kradzieży oraz najtrudniejsze dochodzenia i operacje policyjne, które doprowadziły do ujęcia ich sprawców. Widzowie poznają dramatyczne przeżycia ofiar, bezwzględne działania przestępców oraz różnorodne metody pracy policjantów. Dowiadują się, jak popełnione zostały poszczególne zbrodnie oraz w jaki sposób śledczy dochodzili do rozwiązania kolejnych kryminalnych łamigłówek. Z dynamicznej, trzymającej w napięciu narracji wyłania się szczegółowa sekwencja wydarzeń, pełna zwrotów akcji i niespodziewanych komplikacji.

Wśród historii pokazanych w „Zagadkach kryminalnych” znajdują się m.in. porachunki gangów w Mazowieckiem, sprawa zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w okradaniu i porywaniu TIR-ów, słynna strzelanina podczas procesu bandytów z jeleniogórskiej mafii czy szajka na masową skalę okradająca staruszki metodą „na wnuczka”.

W pierwszym odcinku ukazane są trzy sprawy, których wspólnym mianownikiem jest przypadek. Widzowie poznają zaskakujące koleje śledztwa dotyczącego zabójstwa bogatego właściciela kantoru, historię policjanta, który przebywając na urlopie przypadkiem wpadł na trop makabrycznej zbrodni oraz tajemnicę ciała niezidentyfikowanej kobiety, na której czaszce pozostały charakterystyczne ślady, będące jedynym tropem dla śledczych.

„Zagadki kryminalne” emitowane będą we wtorki o 21:00, bezpośrednio po programie „STOP Drogówka”.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *