ZPR i Telewizja POLSAT złożyły wnioski o koncesje w ramach konkursu na MUX-1

Jak ustalił serwis ekonomia24.pl udział w konkursie na zagospodarowanie miejsc na pierwszym multipleksie (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej postanowiły wziąć również Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe S.A. (w skład grupy wchodzą nadawcy Eska TV i Polo TV na MUX-1) oraz Telewizja POLSAT Sp. z o.o. (nadawca Polsatu i Polsatu Sport News na MUX-2). ZPR złożyły wniosek o koncesję dla kanału edukacyjno-poznawczego, natomiast Telewizja POLSAT złożyła dwa wnioski – dla kanału dziecięcego oraz filmowego.

Aktualizacja: Serwis ekonomia24.pl powołując się na Rzeczpospolitą informuje, że w ramach konkursu na zagospodarowanie miejsc na MUX-1 wnioski o koncesję dla kanału edukacyjno-poznawczego złożyli – nadawca Edusat, 4funMedia oraz Apella.

Wniosek o koncesję dla kanału filmowego złożyło również Stowarzyszenie Filmowców Polskich, którego partnerem biznesowym w razie otrzymania koncesji, ma być jedna ze spółek należących do grupy Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe. – To ma być kanał filmowy, przyjazny dla polskiego widza, oferujący zarówno produkcje fabularne, jak i animowane, ogólnodostępny, współpracujący z witryną Portal filmowy.pl – mówił w rozmowie z ekonomia24.pl Jacek Bromski, prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Serwis ekonomia24.pl powołując się na Rzeczpospolitą informuje, że w ramach konkursu na zagospodarowanie miejsc na MUX-1 wnioski o koncesję dla kanału edukacyjno-poznawczego złożyli – nadawca Edusat, 4funMedia oraz Apella.

Źródło: Rzeczpospolita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *