MUX-1: Media Works z wnioskami dla kanału edukacyjno-poznawczego i społeczno-religijnego

Media Works S.A., spółka zależna Platformy Mediowej Point Group S.A. złożyła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wnioski o przyznanie dwóch koncesji na rozpowszechnianie programów telewizyjnych. Wnioski dotyczą możliwości uzyskania koncesji na programy telewizyjne o charakterze społeczno-religijnym oraz edukacyjno-poznawczym.

Wnioski zostały złożone w związku z ogłoszonymi w dniu 20 grudnia 2012 roku przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji konkursami w sprawie możliwości ubiegania się o koncesje na rozpowszechnianie programów telewizyjnych drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w sygnale multipleksu pierwszego (MUX-1), w których wnioskodawcy mogą ubiegać się o 4 koncesje na programy telewizyjne o charakterze wyspecjalizowanym: społeczno-religijnym; filmowym, edukacyjno-poznawczym, dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

W przypadku uzyskania przez Media Works koncesji, rozpoczęcie rozpowszechniania programów będzie mogło nastąpić po uzyskaniu rezerwacji częstotliwości wydanej przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, nie później jednak niż w dniu 28 kwietnia 2014 roku.

Wcześniej Media Works podpisała z notowaną na giełdowym rynku alternatywnym Newconnect spółką Astro S.A list intencyjny o współpracy przy uruchomieniu i rozpowszechnianiu dwóch programów telewizyjnych. Astro jest gotowa oddać w dzierżawę na rzecz Media Works infrastrukturę techniczną niezbędną do rozpowszechniania programów telewizyjnych, a także wynająć niezbędną powierzchnię studyjną i udostępnić swoje doświadczenie i know-how w zakresie produkcji programów telewizyjnych.

Uruchomienie kanału telewizyjnego przez spółkę zależną wpisuje się w nową strategię Platformy Mediowej Point Group, którą spółka planuje zaprezentować na przełomie pierwszego i drugiego kwartału.

Firma Astro działa na rynku usług telewizyjnych od 16 lat. Działalność Astro S.A. (dawniej Astro Sp. z o.o.). W historii swojej działalności spółka zajmowała się produkcją programów telewizyjnych dla głównych stacji w Polsce (TVN, TVP i POLSAT). Obecnie spółka ASTRO zarządza niezwykle ciekawymi projektami, m.in. Next Plus, telewizja NEXT 3D oraz OOGNET.PL. Next Plus to platforma telewizyjna, która dostarcza treści na tablety, smartphone’y i smart tv. Platforma internetowa OOGNET.pl posiada ponad 40 kamer online, które na żywo pokazują obrazy z ponad 20 miast w Polsce. Ponadto w ofercie spółki znajdują się kanały telwizyjne w technologii 3D (NEXT 3D, NEXT Man 3D, NEXT Lejdis 3D, NEXT Young 3D) oraz jeden muzyczny w jakości HD (NEXT Music +HD).

Twórcą i głównym udziałowcem ASTRO jest Ryszard Krajewski, prawnik, dziennikarz i producent telewizyjny, twórca i do 15 czerwca 2009 prezes telewizji Superstacja. W przeszłości był również m.in. producentem „Familiady” w TVP 2 oraz właścicielem studiów telewizyjnych przy ul. Inżynierskiej w Warszawie, na bazie których w 2006 roku otworzył właśnie stację telewizyjną Superstacja.

Media Works S.A. jest częścią grupy kapitałowej PMPG, dysponującej wysokiej jakości kadrą managerską i dziennikarską. Platforma Mediowa Point Group to spółka notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW: POINTGROUP). Do Grupy Kapitałowej PMPG należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa WPROST, wydawca najbardziej opiniotwórczego polskiego tygodnika – tygodnika WPROST, Media Point Group oraz spółka Orle Pióro, wydawca „Tygodnika Do Rzeczy” Pawła Lisickiego oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”. Prezesem PMPG SA jest Michał M. Lisiecki – wydawca, menadżer, przedsiębiorca, ekspert rynku mediów i komunikacji marketingowej, promotor przedsiębiorczości, w tym przede wszystkim przedsiębiorczości młodych.

Źródło: Platforma Mediowa Point Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *