ZPR Media zdradziło kiedy 8TV zastąpi ESKĘ TV na MUX-1

28 września 2016 roku do oferty kanałów dostępnych w Naziemnej Telewizji Cyfrowej dołączy nowy kanał, należący do Grupy ZPR Media. 8TV zastąpi obecny dotąd na pierwszym multipleksie (MUX-1) kanał muzyczny ESKA TV.

8TV to najnowsza stacja telewizyjna w portfolio Grupy ZPR Media, która rozpocznie nadawanie w środą, 28 września. 8TV to kanał o charakterze muzyczno-rozrywkowym. Prezentować będzie popularną, pogodną muzykę współczesną: głównie POP, a także największe hity lat 80-tych i 90-tych. W ofercie programowej znajdą się również seriale i programy rozrywkowe. Dyrektor programową 8TV jest Barbara Wiśniewska-Grzesiak.

ESKA TV nie zniknie z życia fanów. Nadal będzie prezentować, ulubioną przez młodą część widowni telewizyjnej, muzykę. Postawimy także na większą synergię z Radiem ESKA. Natomiast na antenie 8TV będą grane wideoklipy artystów z nurtu POP, POP-rock i dance. Nie zabraknie największych przebojów, optymistycznych dźwięków i sentymentalnych ballad. To będzie stacja grająca pozytywnie i z uśmiechem, bo do takich ludzi ją kierujemy – mówi Barbara Wiśniewska-Grzesiak. – 8TV będzie stacją bogatszą programowo. Oprócz muzyki na widzów czekają wysokiej jakości programy rozrywkowe, w tym produkcje własne – dodaje dyrektor programowa.

8TV zastąpi na MUX-1 stację ESKA TV. Nowy kanał będzie bardziej uniwersalny. Umożliwi rozwinięcie tematyki oferowanych przez nas programów. Dotychczasową stację TV oglądały osoby w wieku 16-35 lat, a dzięki wzbogaconej ofercie programowej poszerzymy grupę naszych odbiorców o widzów w wieku 35-45 lat. Nadal głównym atutem stacji pozostaje oferta muzyczna, ale teraz, zgodnie z przyznaną 8TV koncesją, w większym niż dotychczas stopniu, będziemy emitować także programy rozrywkowe, poradnikowe, programy typu reality oraz seriale fabularne – mówi Ewa Lampart, dyrektor zarządzająca kanałem 8TV.

Stacja 8TV będzie dostępna za pośrednictwem Naziemnej Telewizji Cyfrowej oraz w ofercie kablowo-satelitarnej, natomiast muzyczna stacja ESKA TV nadal będzie obecna w sieciach kablowych i satelitarnych oraz w internecie.

Źródło: Grupa ZPR Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *