„Zwierzaki rozrabiaki” na kanale Nat Geo People

Jak świat długi i szeroki, ludzie i zwierzęta pozostają w… skomplikowanych relacjach. Wszystko dlatego, że i jedni, i drudzy walczą o kawałek ziemi, który mogliby nazwać swoim domem. W serii „Zwierzaki rozrabiaki” nieraz zobaczymy zwierzęta w miejscach, w których nie powinno ich być i będziemy śledzić ich niezwykłe przygody. Czasem zmrożą one krew w żyłach zwierzętom, a czasem ludziom. Są jednak śmiałkowie i pasjonaci, którzy zmierzą się z tym wyzwaniem.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Nat Geo People

Dzikie zwierzęta można spotkać nie tylko w leśnych głuszach, na odległych od miasta łąkach czy z dala od skupisk ludzi. W serii „Zwierzaki rozrabiaki” poznamy nie tylko osobniki, które znalazły się w basenach, szafach, na strychach – właściwie wszędzie, gdzie tylko można je sobie wyobrazić, ale także ludzi, wzywanych w takich sytuacjach na pomoc.

Z kolei zwierzęta nie zawsze rozumieją, dlaczego miałyby odmówić sobie wejścia w interesującą je ludzką przestrzeń. Gdy już dojdzie do spotkania z człowiekiem, scenariuszy może być wiele. Z pewnością nie jest to jednak sytuacja komfortowa dla żadnej ze stron. Dlatego właśnie ratownicy pracują w dzień i w nocy, pozostając w gotowości zawsze wtedy, kiedy ludzie i zwierzęta potrzebują ich pomocy.

Jedne zwierzęta są groźne dla ludzi, inne ściągają niebezpieczeństwo głównie na siebie. Wyobraźcie sobie na przykład młode szopy, które, biegając po podwórkach, wpadły do głębokiego kontenera na śmieci. Gdy z nieba leje się żar, taki kontener to dla nich pułapka. Jeśli na czas nie otrzymają pomocnej, ludzkiej dłoni, czeka je nieuchronna śmierć. Zupełnie inne zagrożenie stanowi z kolei ryś grasujący po podwórku pełnym domowych zwierząt. Jego obecność to realne zagrożenie dla całego gospodarstwa.

Zwierzęta, które budzą w ludziach przerażenie, to też na przykład ogromne łosie. Wyobraźcie sobie, że na waszej drodze stanie ważący 680 kilogramów kolos z ogromnym porożem. Ale nie tylko olbrzymy potrafią siać grozę. Wydawać by się mogło, że malutka wiewiórka powinna wnieść do domu samą radość. Jak się jednak okazuje, jej uwielbienie do gryzienia może spowodować spore szkody, a ostre ząbki zadać bolesną ranę. Ma też jeszcze jedną przewagę nad człowiekiem – jest bardzo zwinna i szybka, więc z łatwością umyka wszystkim rękom, chcącym ją złapać.

Niesienie pomocy zwierzętom nie jest więc wcale proste. Nawet jeśli jej potrzebują, obawiają się, że człowiek może zrobić im krzywdę. Dlatego właśnie szczerzą kły, wyciągają swoje ostre pazury i wykorzystują wszystkie zdolności, by w każdej chwili być gotowym do ataku lub ucieczki. To istotny problem, z którym na co dzień borykają się niosący im pomoc. Jakimi sposobami przekonać zwierzęta o swoich dobrych intencjach? Zobaczcie na własne oczy, jak okiełznają „Zwierzaki rozrabiaki”.

„Zwierzaki rozrabiaki” – premiera w czwartek 22 listopada o godz. 21:00 na kanale Nat Geo People.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *