1 września rusza TVP Regionalna

1 września br. rozpocznie emisję 16 nowych programów regionalnych, tworzonych przez ośrodki terenowe TVP. Nowatorski projekt – TVP Regionalna – przez 18 godzin na dobę zapewni widzom najwyższej jakości programy mające wspólny wyznacznik: lokalność. Nowe programy regionalne będą dostępne w Naziemnej Telewizji Cyfrowej i aplikacji na urządzenia mobilne TVP Stream.

Dotychczas 16 ośrodków terenowych nadawało swoje programy na jednej antenie w pasmach rozłącznych przez ok. 4 godziny dziennie. Od 1 września br. Telewizja Polska uruchamia Ośrodek Programów Regionalnych, w którego skład wejdzie 16 ośrodków terenowych, tworzących wspólnie TVP Regionalną. Każdy z tych 16 ośrodków na własnej antenie, czyli dla widzów ze swojego regionu, będzie nadawał program własny oraz programy realizowane wspólnie, które będą także emitowane na antenach pozostałych ośrodków.

Telewizja regionalna to nasze dobro wspólne ważne dla rozwoju kultury i debaty społecznej, ochrony tradycyjnych wartości, idei budowy społeczeństwa informacyjnego. Nowoczesna programowo i technologicznie, interaktywna (hybrydowa), odbierana poprzez aplikację TVP Stream na urządzeniach mobilnych w kraju i za granicą, a co najważniejsze – bliska ludziom. Dzisiaj także dzięki realizacji takich zadań, jak internetowy teatr TVP dla szkół, czy regionalne systemy ostrzegania. Oddziały terenowe stają się istotą Telewizji Polskiej – mówi Marian Zalewski, członek Zarządu TVP S.A.

Program 16 ośrodków terenowych będzie nadawany codziennie od godziny 6:30 do ok. 00:30 (18 godzin). Pasmo wspólne będzie emitowane przez 13,5 godziny dziennie od poniedziałku do piątku oraz 12,5 godziny dziennie w soboty i niedziele. Pasmo własnych programów przygotowywanych przez ośrodki terenowe zajmie 4,5 godziny dziennie od poniedziałku do piątku oraz 5,5 godziny dziennie w soboty i niedziele.

Regionalna oferta programowa telewizji publicznej będzie dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej oraz aplikacji na urządzenia mobilne TVP Stream.

Głównym celem TVP Regionalnej – czyli 16 programów regionalnych TVP – jest szybkie i rzetelne informowanie o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce i jej regionach. Będzie to telewizja informująca o sprawach lokalnych, prospołeczna i proobywatelska.

Znajdzie się tu miejsce dla regionalnego reportażu, znajdzie się czas na sprawy społeczne, gospodarkę a nawet poradnictwo. Poświęcimy uwagę sprawom istotnym szczególnie dla małych społeczności., jak np. rynek pracy, samorządność, rozwój regionalny czy ekologia. Nie zabraknie oferty dla ludzi starszych, dla niepełnosprawnych, dla mniejszości narodowych czy wyznawców różnych religii. Widz TVP Regionalnej przede wszystkim dostanie telewizję w skali mikro: bliską, aktualną i przyjazną, a także interaktywną – zapowiada Marek Pasiuta, Dyrektor Ośrodka Programów Regionalnych.

TVP Regionalna połączy ze sobą praktyczną i użyteczną informację o najbliższym otoczeniu z atrakcyjnym przedstawieniem wiedzy o współczesnej Polsce, promowaniem dobrych wzorów i rozwiązań.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *