12. sezon „Ojca Mateusza” w TVP1 HD (zdjęcia)

Po wakacjach widzowie znów będą śledzić przygody obdarzonego niezwykłą intuicją duchownego. Mateusz nie będzie i tym razem osamotniony w tropieniu złoczyńców. Do jego teamu dołączy Natalia, a nawet organista, Piotr. Scenariusz 12 transzy serialu niejednokrotnie przywodzi na myśl literaturę w stylu Agathy Christie. Wiele z nowych historii wyreżyseruje sam Artur Żmijewski, który na potrzeby nowej roli zrzucił sutannę, która jak przyznaje od samego początku leżała na nim doskonale.

tvp1hdom1

Po wakacjach możemy spodziewać się wszystkiego co najlepsze. Nie tylko w warstwie kryminalnej, ale też obyczajowej. Perypetie głównych bohaterów nadal będą śmieszyć, ale też mrozić krew. Pojawi się wiele fantastycznych postaci gościnnych, które wnoszą dodatkowy kolor do serialu. Kameralny pensjonat, siostry z piekła rodem, skok na kasę i… trup, zuchwała kradzież w kościele, morderstwo na pielgrzymce, porwanie dla okupu, ale także romantyczne chwile i uniesienia serca czy fantastyczna gra planszowa ze znajomości Sandomierza, którą wymyślił Mateusz. Na tym jednak nie koniec. Rodzinne dramaty, przemoc domowa, napad na konwój bankowy, upiorne tajemnice z przeszłości, morderstwo na zlecenie, handel antykami, pościgi, targi mody ślubnej z psychofanem w tle, a nawet kradzież cennego konia. Nieświadom labiryntu powiązań i wpływów, Mateusz jak zawsze będzie powiernikiem ludzkich spraw, a pogubione owieczki odzyskają swoje człowieczeństwo.

tvp1hdom2

W gościnnych rolach wystąpią między innymi: Danuta Stenka, Katarzyna Zawadzka, Katarzyna Herman, Bartek Kasprzykowski, Tomasz Dedek, Anna Smołowik, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Agnieszka Sienkiewicz, Bartosz Porczyk, Adrian Zaremba, Rafał Maćkowiak, Joanna Jeżewska, Marek Probosz, Wojciech Błach, Andrzej Pieczyński, Bartek Obuchowicz, Agnieszka Kawiorska, Władysław Kowalski, Michał Lesień, Grzegorz Kwiecień, Anna Wojnarowska, Adam Zdrójkowski, Anna Tomaszewska, Łukasz Konopka, Joanna Kurowska.

tvp1hdom3

Premierowy odcinek 12. sezonu serialu „Ojciec Mateusz” na antenie TVP1 HD już w czwartek 4 września o godzinie 20:30.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *