21 czerwca startuje Lato z Radiem

We wtorek, po raz 51 w Programie Pierwszym Polskiego Radia zabrzmi Polka Dziadek. W tym roku ekipa Lata z Radiem odwiedzi 9 miejscowości w Polsce, a pierwszą z nich będzie Tarnów, do której zawita już 25 czerwca. Podczas tegorocznych wakacji słuchacze radiowej Jedynki mogą liczyć na trasę reporterską oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania 51 rowerów, wejściówki do wielu atrakcyjnych miejsc, wyjątkowe koszulki i oczywiście maskotki Lata z Radiem – czyli Rysie. Audycji można będzie słuchać od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 12.00.

Reporterzy i dziennikarze Polskiego Radia wyruszą w trasę i odwiedzą 9 miejsc w różnych zakątkach Polski. Już 25 czerwca pierwszy Piknik Rodzinny w Tarnowie. 2 lipca w Uniejowie, 9 lipca w Działoszynie, 16 lipca w Ostrołęce, 30 lipca w Myślenicach, 6 sierpnia w Sieradzu, 13 sierpnia w Stegnie, 20 sierpnia w Legnicy, 27 sierpnia w Jakuszycach.

Do wspólnej zabawy zapraszają w tym roku: Sława Bieńczycka, Roman Czejarek, Agnieszka Kunikowska, Joanna Racewicz , Daniel Wydrych oraz debiutujący w tej roli Maciej Kurzajewski.

W trakcie Pikników dziennikarze Programu Pierwszego i Polskiego Radia Dzieciom zaproszą słuchaczy na dźwiękowe kalambury – najmłodsi będą mogli popisać się znajomością bajek i wygrać atrakcyjne nagrody. Zespół radiowej Jedynki proponować będzie także wspólne ćwiczenia fizyczne, doradzi, jak zadbać o dobre samopoczucie i formę. Gimnastykę poprowadzą: Piotr Galus, Natalia Litwiniuk oraz Natalia Filipp. Odbywać się będą warsztaty radiowe, podczas których słuchacze dowiedzą się, w jaki sposób powstają reportaże, wywiady i jak wygląda montaż materiałów radiowych. Najmłodsi uczestnicy i ich rodzice będą mogli także wziąć udział w specjalnej audycji Polskiego Radia Dzieciom.

W tym roku nie zabraknie też lubianych przez słuchaczy, konkursów. W „Skojarzeniach” do wygrania będą między innymi: rowery, walizki oraz Rysie – czyli tegoroczne maskotki „Lata z Radiem”. W „Koszyku Lata z Radiem” będzie można zdobyć m.in. torby oraz specjalnie numerowane koszulki od 1 do 51. W ten sposób stworzona zostanie wyjątkowa drużyna słuchaczy. Do wygrania będą także weekendowe pobyty dla dwóch osób w ciekawych miejscach w Polsce.

Jedną z nowości tegorocznej edycji będzie „Liga Superbohaterów” – czyli osób, które bezinteresownie pomagają innym. „Zapraszamy na wyjątkowe Lato z Radiem. W te wakacje chcemy pokazać Was – naszych wspaniałych słuchaczy – najlepszych z najlepszych i poznać Superbohaterów – czyli tych, którzy pomagają potrzebującym” – mówi doskonale znany wszystkim wielbicielom letniej audycji radiowej Jedynki – Roman Czejarek.

Na stronie Programu 1 Polskiego Radia jest już dostępny specjalny formularz, za pośrednictwem którego można zgłaszać kandydatury. Zespół „Lata z Radiem” nagrodzi Superbohaterów specjalnymi nagrodami.

Więcej na temat wszystkich atrakcji Lata z Radiem 2022 na antenie Programu Pierwszego oraz na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Jedynki.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *