21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w TVN

W tym roku Orkiestra pod batutą Jurka Owsiaka zagra na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. 13 stycznia 2013 roku dadzą czadu, aby otworzyć serca Polaków na całym świecie. Akompaniować im będzie telewizja TVN – już piąty rok z rzędu.

O Finale Wielkiej Orkiestry głośno będzie na antenie TVN od samego rana. Gośćmi „Dzień Dobry TVN” będą znane osoby zaangażowane w finałową akcję oraz eksperci, lekarze, specjaliści. Poznamy też niezwykłe historie ludzi, którym Orkiestra uratowała życie.

Finał WOŚP to również szansa na wylicytowanie przedmiotów, czasami bardzo oryginalnych. Kamil Durczok, redaktor naczelny Faktów, postanowił podarować na licytację WOŚP niegdyś bardzo ubrudzony stół, przy którym prowadził serwis. Oryginalny stół z poprzedniej scenografii Faktów, zgodnie z życzeniem redaktora, został umyty, wypolerowany i odrestaurowany. Tym razem po niezwykle uprzejmej prośbie.  – Pomyślałem, że to moje niechlubne wystąpienie sprzed wielu lat może się obrócić w coś dobrego. Ktoś, kto otworzy szeroko portfel i serce będzie mógł mieć w swoim gabinecie nie tylko kawał historii Faktów ( to przy tym stole były prowadzone wydania z tak historycznych wydarzeń jak wybory parlamentarne, prezydenckie czy inne najważniejsze wydarzenia ostatnich 8 lat ), ale i trochę wspomnień z Faktów „od kuchni – mówi Durczok.

Seriale TVN także się dołączają do licytacji. Toga, kitel i fartuch kucharski – tu może chodzić tylko o kostiumy głównych bohaterów „Prawa Agaty”, „Lekarzy” i „Przepisu na życie”. Będzie można powalczyć o kompletny strój chirurgów Alicji Szymańskiej i Maksa Kellera czyli Magdy Różczki i Pawła Małaszyńskiego; togę, którą zakłada na sali sądowej Agata Przybysz czyli Agnieszka Dygant oraz fartuch, w którym pichci na planie Jerzy Knappe czyli Borys Szyc.

Również serial z 10-letnim stażem czyli „Na Wspólnej” przygotował coś dla Orkiestry. Urodzinowy prezent niespodziankę przekaże na licytację Joanna Jabłczyńska, czyli serialowa Marta Konarska.

Z kolei jurorzy „Top Model” wystawią specjalną walizkę, idealną dla modnej i „modelowej” podróżniczki.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *