28 kwietnia o godzinie 6:00 startuje FOKUS TV (zdjęcia)

Już 28 kwietnia o godzinie 6:00 rano startuje FOKUS TV, bezpłatna telewizja o profilu edukacyjno-poznawczym dostępna na pierwszym multipleksie (MUX-1) Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Program nowej stacji skierowany jest do całej rodziny. Głównym celem FOKUS TV jest przekazywanie wiedzy poprzez zabawę i przystępny sposób.

Oferta FOKUS TV składa się z programów o charakterze edukacyjnym, które prezentują wiedzę w przystępny i zrozumiały dla każdego, a także z filmów dokumentalnych i paradokumentalnych o różnorodnej tematyce (historycznej, przyrodniczej, społecznej). Produkcje własne przygotowane na zlecenie nowej stacji to m.in. „Tajemnice historii”, „Para daje radę”, „Lista Fokusa”, „Wehikuł czasu”, „Horoskop”, „A to ciekawe!”.

„Tajemnice historii” to autorski program Radka Kotarskiego o znanych i nieznanych faktach nierzadko spowitych aurą tajemniczości i niejasności, dotyczących zarówno pradziejów Polski, jak i historii najnowszej. Program „Para daje radę” prowadzi para w życiu i w pracy – Monika Tarka i Robert Kilen, znani z porannego show w Radiu WAWA. Ich program jest nowoczesnym i dynamicznie realizowanym magazynem poradnikowo-rozrywkowym na tematy uniwersalne i bliskie widzom (zdrowie, uroda, dom, bezpieczeństwo, finanse, relacje w rodzinie, wychowanie, zwierzęta domowe, podróże, pielęgnacja ogrodu). Program rankingowy „Lista Fokusa” przedstawia zestawienia na różnorodne tematy, opatrzone komentarzem zarówno ekspertów, jak i laików. „Wehikuł czasu” to program o charakterze edukacyjnym, informacyjnym i rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne i naukowe związane z dniem, w którym emitowany jest program.

„Horoskop” na każdy dzień tygodnia poprowadzą Anna Kandeger i Tomasz Bednarek. „A to ciekawe!” to krótkie informacje i ciekawostki ze świata prezentowane w lekki i przystępny sposób. W programie poruszane będą tematy z m.in. takich dziedzin, jak: nauki ścisłe, natura, historia cywilizacji, historia powszechna, sport, zdrowie.

FOKUS TV to telewizja dla całej rodziny. W pasmach codziennych znajdzie się oferta zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Pasmo dla dzieci i młodzieży to filmy i bajki, których głównym celem jest edukacja i rozrywka. Przykładowo, nauka języka angielskiego odbywa się poprzez oglądanie anglojęzycznych bajek animowanych w oryginalnych wersjach językowych. Poradnikowe pasmo kobiece tworzą programy poradnikowe poruszające szeroki zakres tematów ważnych dla każdej kobiety – od macierzyństwa przez zdrowie i urodę po kwestie związane z prowadzeniem domu. Na ofertę dla mężczyzn składają się programy kryminalne, szokujące dokumenty czy filmy przedstawiające sporty ekstremalne.

Każdy wieczór w tygodniu ma swój odrębny charakter. Poniedziałki to czas przeznaczony dla miłośników przeszłości, której tajemnice będą mogli zgłębiać w cyklu „Poniedziałki z historią”. W poniedziałkowej ofercie znajdują się także filmy przyrodnicze, nadawane w cyklu „Dzika planeta”.

We wtorki oglądać można fascynujące filmy dokumentalne w cyklu „Wydarzenia, które zmieniły świat”. Środy poświęcone są tematom związanym z człowiekiem – w pasmach „Oto człowiek” i cyklu dokumentów społecznych poruszane są takie tematy, jak: psychologia, fizjologia, antropologia, medycyna, a także różnorodne zjawiska społeczne, odmienności kulturowe i tradycje.

Czwartki zarezerwowane zostały dla tematów związanych z ekologią, ochroną środowiska, wpływem współczesnej cywilizacji na faunę i florę, ekożywnością, itd.

W cyklu „Mocne piątki” oglądać można mocne, szokujące dokumenty: filmy nakręcone z narażeniem życia, pokazujące trudno dostępne utajnione zjawiska społeczne, demaskujące wstydliwe tajemnice czy przyprawiające o dreszczyk emocji zjawiska paranormalne. Późnym wieczorem emitowane będą programy edukacyjno-poradnikowe w cyklu „Strefa intymna”.

W soboty zapoznać się można z biografiami znanych osób, które wpisały się w historię i kulturę, z kolei w niedziele oglądać można najlepsze pełnometrażowe filmy dokumentalne, których premiery odbiły się szerokim echem w mediach.

Bezpłatny kanał FOKUS TV dostępny będzie na MUX-1. W telewizorach i odbiornikach z włączoną usługą LCN FOKUS TV znajdzie się na kanale 18.

Dany Torres (ESP) - Action fokustvwyjscieprzezsklepzpamiatkami

Źródło: TV Spektrum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *