3,25 mln widzów „Taśm z Magdalenki” w Jedynce

Emitowany 25 lutego 2016 roku w Jedynce film dokumentalny w reżyserii Cezarego Gmyza „Taśmy z Magdalenki” spotkał się z dużym zainteresowaniem widzów. Dokument oparty o niepublikowane wcześniej nagrania rozmów w Magdalence obejrzało 3 250 tys. osób, co piąta osoba mająca w tym czasie włączony telewizor (udziały 21,1%). Film był najchętniej oglądaną pozycją programową w Polsce po godzinie 20:30.

Dokument zawiera kilkuminutowy wstęp historyczny wprowadzający w tło wydarzeń, które doprowadziły do rozmów w Magdalence. Pozostała część to oryginalne zdjęcia opatrzone napisami i uzupełnione komentarzem autorstwa prof. Antoniego Dudka.

W filmie znalazły się fragmenty spotkań władz państwowych PRL z przedstawicielami NSZZ „Solidarność” w Magdalence pod Warszawą, które zarejestrowały kamery SB. W rozmowach udział wzięli m.in. Czesław Kiszczak, Stanisław Ciosek, Lech Wałęsa, Lech Kaczyński, Adam Michnik, Bronisław Geremek i Jacek Kuroń.

25 lutego m.in. dzięki dokumentowi „Taśmy z Magdalenki” TVP1 była stacją pierwszego wyboru. Średnie dzienne udziały w grupie wszystkich widzów wyniosły 14,4%.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *