5 udogodnień, których oczekuje każdy odbiorca Internetu i telewizji

Nie ma się co oszukiwać – z roku na rok konsumenci są coraz bardziej wymagający. Jako dostawca usług internetowych i telewizyjnych powinieneś mieć świadomość, że bez stałego uatrakcyjniania swojej oferty niewiele zyskasz. Chcesz zdobyć nowych klientów? A może zależy Ci na zatrzymaniu tych stałych i nie do końca zadowolonych? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz najnowszy wpis! Przedstawiamy w nim 5 udogodnień, których oczekuje każdy współczesny odbiorca internetu i telewizji.

Nowoczesne dekodery cyfrowe

Dla przeciętnego użytkownika telewizji i Internetu nie ma nic gorszego niż przestarzały i awaryjny dekoder. Chcesz zminimalizować skargi i niezadowolenie? Obowiązkowo dostarcz swoim klientom nowoczesne dekodery. A więc jakie? Przede wszystkim obsługujące standard HD, wyposażone w cyfrowe wyjście SP/DIF, indywidualne listy kanałów, opcję przypominania o audycjach, obsługujące PVR i TimeShift. Dobrym rozwiązaniem będą też urządzenia współpracujące z systemem bezkartowym Marlin DRM.

Telewizja mobilna

W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej odbiorców korzysta z urządzeń mobilnych. Chcesz być konkurencyjny i zdobyć klientów? W Twojej ofercie nie może zabraknąć usługi Multiscreen, czyli telewizji mobilnej, dzięki której możliwe jest oglądanie programów na tabletach i smartfonach. Zainteresowany? W tym celu warto skorzystać z usługi firmy dostępnej pod adresem http://www.evio.info , która wdraża tę opcję bez konieczności ponoszenia kosztów inwestycji oraz gwarantuje wysoką jakość odbioru i nieskomplikowane zarządzanie usługą.

DRM

DRM, czyli digital rights managment (system zabezpieczający sygnał audio i video), to alternatywa dla nieco przestarzałych systemów wymagających użycia karty. Dzięki niemu możesz mieć pewność, że klient będzie miał dostęp do wykupionych przez siebie materiałów telewizyjnych i VOD. DRM to też świetne rozwiązanie dla Ciebie – w ten sposób zabezpieczasz kontent co ma istotny wpływ w relacjach z nadawcami, którzy zabezpieczeń oczekują.

Katalog VOD

Sukces takich platform jak Netflix dowiódł, że Polacy coraz chętniej oglądają tzw. telewizję na żądanie. W Twojej ofercie jeszcze nie ma takiej usługi? Musisz koniecznie szybko to zmienić i zdobyć możliwość dostarczenia takiej usługi dla swoich abonentów! Dzięki własnej bibliotece masz szansę dotrzeć do nowych odbiorców, którzy oczekują takiej możliwości i deklarują chęć skorzystania z opcji. Do tego, możesz też zyskać pewne źródło dochodów oraz mocniej zlojalizować swoich abonentów.

EPG

Duży wybór spowodował, że odbiorcy coraz bardziej interesują się oglądanymi treściami – w końcu nierzadko sporo z nich ma ponad setkę kanałów! Nie wiesz jak wykorzystać ten trend? Wystarczy, że wprowadzisz do swojej oferty EPG, czyli electronic program guide – elektryczny przewodnik po kanałach, dzięki któremu użytkownik będzie mógł poznać takie informacje jak tytuł audycji, data i godzina emisji, numer odcinka, gatunek czy rok i kraj produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *