Akcja „Zrównoważony challenge” w Polskim Radiu Kierowców

Polskie Radio Kierowców włączyło się do akcji „Zrównoważony challenge”, która odbywa się w ramach Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Drogowego. Dziennikarze Polskiego Radia Kierowców przemierzają Polskę różnymi środkami transportu, aby jak najszybciej dotrzeć do celu. Akcja ma na celu ukazanie różnic i podobieństw w zakresie bezpiecznego, ekonomicznego i ekologicznego podróżowania.

Akcja „Zrównoważony challenge” została przygotowana we współpracy z Partnerstwem dla Bezpieczeństwa w ramach Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa, który odbywa się w dniach 15 – 21 maja br.

Dziennikarze Polskiego Radia Kierowców podjęli wyzwanie i przyłączyli się do akcji „Zrównoważony challenge”, podczas której przez pięć dni, trzy drużyny podróżują po polskich drogach różnymi środkami transportu. Drużynę auta spalinowego reprezentują : Kuba Marcinowicz i Maciej Oswald, auta elektrycznego: Dominik Czeremuszkin i Anna Jabłońska a pociągu: Marcin Koczyba i Jan Wiewiór.

Głównym celem przedsięwzięcia jest pokazanie różnic i podobieństw tych trzech środków lokomocji w zakresie bezpiecznego, ekonomicznego i ekologicznego podróżowania.

Podczas wyprawy uczestnicy odwiedzą miasta, które stawiają na zrównoważony transport i sprawdzą, jakie działania są podejmowane w tym zakresie.

Postępy załóg można śledzić na specjalnie przygotowanej interaktywnej mapie, na antenie Polskiego Radia Kierowców oraz stronie internetowej, a także w mediach społecznościowych stacji.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *