Crime+Investigation Polsat produkuje polską serię „Polskie zabójczynie”

A+E Networks realizuje nową serię dokumentalną „Polskie zabójczynie”, która zadebiutuje tej jesieni na kanale kryminalnym Crime+Investigation Polsat (CI Polsat). Za produkcję programu odpowiada firma producencka Like Vision.

Sprawdź ofertę kanału Crime+Investigation Polsat w PROGRAMIE TV

Program „Polskie zabójczynie” skupia się na prawdziwych historiach Polek oskarżonych i skazanych za zabójstwo. W całej Unii Europejskiej kobiety stanowią mniej niż 5 procent wszystkich osób osadzonych w zakładach karnych. Około 3 procent całej populacji więziennej w Polsce to kobiety, z czego około jedna trzecia to zabójczynie. Liczba kobiet skazywanych za przestępstwa zagrożone karą pozbawienia wolności w większości państw członkowskich stale wzrasta. W latach 90. i na początku XXI wieku opinię publiczną w kraju poruszyły głośne sprawy brutalnych zbrodni dokonanych przez Monikę Sz. „Osę” czy Małgorzatę R. Cała Polska była zaskoczona niebywałym okrucieństwem kobiet. Razem z policjantami, psychologami, śledczymi i świadkami będziemy próbować odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zabiły, co je do tego pchnęło i czy istnieje jakiś czynnik, który predysponuje niektórych do popełnienia zbrodni.

Każdą z tych dramatycznych historii rozkładamy na czynniki pierwsze. Odwiedzamy miejsca zdarzeń, rozmawiamy z ludźmi, którzy pamiętają sprawę. Chcemy w pełni zrozumieć, dlaczego właśnie te kobiety dopuścił się tak okrutnych zbrodni. Niektóre z tych historii opowiemy w telewizji po raz pierwszy i cieszymy się, że trafią one właśnie na antenę tak szanowanego kanału jak Crime+Investigation – komentuje Łukasz Bajbak, producent serii, Like Vision.

Maj 2017 roku był najlepszym miesiącem pod względem oglądalności w grupie komercyjnej w siedmioletniej historii Crime+Investigation w Polsce. Jedną ze składowych sukcesu są lokalne programy, które produkujemy nieprzerwanie od 4 lat i pod tym względem jesteśmy liderem gatunku na rynku. W tym roku poza zmianami w ramówce, odświeżyliśmy oprawę, jak i logo kanału. Od lat opowiadamy widzom o sprawach, które przykuwają uwagę, często bulwersują, wzruszają i które są stąd. Każdy kolejny program to krok bliżej do poznania prawdy – powiedziała Izabella Wiley, dyrektor generalna na Europę Środkowo-Wschodnią w A+E Networks.

Za realizację „Polskich zabójczyń” odpowiada firma Like Vision, produkująca m.in. serie „Emil, pogromca mandatów” czy „Łowca pedofilów”. Ze strony A+E Networks producentem kreatywnym i nadzorującym jest Agnieszka Kubiak. Premiera nowej serii odbędzie się jesienią w telewizji Crime+Investigation (CI Polsat).

Źródło: A+E NETWORKS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *