„Cyfrowy Mikołaj” rozdaje odbiorniki DVB-T

6 grudnia „Cyfrowy Mikołaj” wyruszy z TVP Olsztyn, żeby obdarować odbiornikami DVB-T kolejne placówki wychowawczo – opiekuńcze. Tym razem będą to Domy dla Dzieci i Młodzieży w Szymonowie i Morągu , Rodzinny Dom Dziecka w Ostródzie oraz Dom Pomocy Społecznej w Molzie.

„Cyfrowy Mikołaj” to akcja Telewizji Polskiej, prowadzona w ramach Telewizyjnych Miasteczek Cyfrowych na obszarach objętych wyłączeniem emisji analogowych. Powstała z myślą o środowiskach szczególnie zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.

„Cyfrowy Mikołaj” ruszył z „cyfrowymi” upominkami w postaci odbiorników DVB-T już w połowie listopada br. Dotychczas odwiedził miejscowości czterech województw: pomorskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Pojawił się już w 20 placówkach zostawiając w każdej z nich odbiornik DVB-T i inne drobne upominki (balony, słodycze). W zamian podopieczni odwdzięczyli się prezentami własnego autorstwa, czyli laurkami, stroikami, piosenkami i uśmiechem.

Cyfrowe upominki trafiły m.in. do domów dziecka, warsztatów terapii zajęciowej, domów i ośrodków pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy, zespołu szkół, klubu seniora, ośrodka kultury i przedszkola. Wśród obdarowanych znalazły się m.in. Domy Dziecka w Kórniku, Pacółtowie i Lidzbarku, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z Łasin oraz Hostel dla bezdomnych w Nochowie.

Akcja „Cyfrowy Mikołaj” będzie trwała nie tylko do Świąt Bożego Narodzenia. TVP zamierza wykorzystać zimową aurę i udać się z cyfrowymi prezentami w kolejne regiony kraju, które już wczesną wiosną zmienią nadawanie analogowe na cyfrowe.

Kampania organizowana jest przez oddziały terenowe Telewizji Polskiej wraz ze Związkiem Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT oraz we współpracy z lokalnymi samorządami.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *