Cykl „Książki na lato” w TVP2 HD

Energetyczne klipy filmowe dedykowane czytelnictwu i literaturze. Na pierwszym planie – książki i ich miłośnicy, w tym osoby publiczne, często nie kojarzone bezpośrednio z literaturą. W tle – letnie festiwale, także filmowe i muzyczne, które nie zapomniały o programie literackim. „Książki na lato”, nowy cykl TVP2 i Instytutu Książki już od 5 lipca na antenie Dwójki.

„Czytać każdy może, a wakacje są idealnym czasem na powrót do literatury” – to przekonanie stało u podstaw myślenia o nowym cyklu koprodukowanym przez TVP2 i Instytut Książki. Kilkanaście barwnych, dynamicznych klipów dedykowanych literaturze i jej wielbicielom Dwójka będzie emitować w soboty od 5 lipca do końca sierpnia.

O swoich fascynacjach literackich, pierwszych olśnieniach i książkach na lato opowiedzą osoby publiczne, także nie związane zawodowo z literaturą. Tłem tych spotkań będą najważniejsze letnie festiwale, które nie zapomniały o programie literackim, m.in. Opener Festival, Nowe Horyzonty, Off Festival, Nagroda Literacka Gdynia czy Literacki Sopot. Premierowe odcinki już 5 lipca o godzinie 10:20, 13:50 i 16:20 w TVP2 HD.

„Książki na lato”

Premiera: sobota, 5 lipca, godzina 10:20

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *