Członek Rady Nadzorczej RDC w ITSO

Piotr Dmochowski-Lipski – Członek Rady Nadzorczej Polskiego Radia RDC objął funkcję wiceprzewodniczącego Komitetu Doradczego Międzynarodowej Organizacji Telekomunikacji Satelitarnej (International Telecommunications Satellite Organization – ITSO).

Piotr Dmochowski-Lipski jest absolwentem Uniwersytetu Harvarda (Administracja Publiczna) i Uniwersytetu Bostońskiego (MBA z wyróżnieniem ze specjalnością finansową). Studiował również na Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył liczne kursy, m.in. na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii, École nationale d’administration (ENA) w Paryżu i Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Menadżer z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem zawodowym w mediach prywatnych i publicznych.

W przeszłości pracował m.in. jako dziennikarz Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa w Nowym Jorku. Był współtwórcą i wiceprezesem zarządu Polskiej Telewizji Kablowej S.A. (dziś UPC Polska Sp. z o.o.), Dyrektorem Finansowym Telewizji Polskiej S.A., Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Dyrektorem Ośrodka Rozwoju Edukacji.

W 2009 roku został Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2014 – Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

W Komitecie Doradczym będę zajmował się kwestiami związanym z zastosowaniami łączności satelitarnej dla potrzeb telewizji i radia a także rozszerzania dostępności internetu szerokopasmowego drogą satelitarną na terenach o niewystarczającej gęstości nasycenia sieciami naziemnymi – głównie, chociaż nie wyłącznie, w Afryce i Ameryce Południowej – mówi o swojej nowej funkcji Piotr Dmochowski-Lipski.

W skład ITSO wchodzi 149 państw. Komitet Doradczy liczy 23 państwa, w tym Polskę. Organizacja zajmuje się monitorowaniem i kontrolą wykonywania zadań publicznych przez globalną firmę telekomunikacji satelitarnej INTELSAT, korzystającą z pozycji satelitarnych i częstotliwości radiowych, których prawnym dysponentem jest ITSO. Dyrektorem Generalnym organizacji jest Portugalczyk – Jose Toscano.

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *