Dzień Matki w Telewizji Polskiej

Julia Pietrucha, Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Dąbrowska, Ada Fijał, Artur Barciś, Kacper Kuszewski, Radosław Pazura i Jacek Borkowski zapraszają 25 maja o godzinie 17:30 do TVP1 HD na koncert „Nie ma jak u mamy”. To nie jedyna propozycja TVP z okazji Dnia Matki.

Spotkanie widzów z ulubionymi gwiazdami i ich matkami odbędzie się 24 maja w Centrum Targowym PARK w Toruniu, gdzie na widowni wśród publiczności zasiądą mamy gwiazd. Ulubione piosenki swoich mam zaśpiewają: Julia Pietrucha, Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Dąbrowska, Ada Fijał, Antek Smykiewicz, Artur Barciś, Kacper Kuszewski, Radosław Pazura i Jacek Borkowski. Usłyszymy też wspólne wykonanie legendarnej piosenki Wojciecha Młynarskiego „Nie ma jak u mamy…”. Solistom towarzyszyć będzie zespół instrumentalno-wokalny pod kierunkiem Piotra Dziubka.

Koncert, według scenariusza i w reżyserii Jana Sosińskiego, TVP1 HD wyemituje 25 maja o godzinie 17:30 i TVP Polonia o godzinie 18:45 (powtórka – 26 maja o 6:10 i 17:55) oraz TVP Rozrywka: (26 maja o 23:35). Magiczne i rozśpiewane spotkanie poprowadzą: Agata Konarska i Maciej Orłoś.

Zeszłoroczny koncert „Nie ma jak u mamy…” przypomni z kolei TVP ABC – 26 maja o godzinie 21:10. Wówczas w Toruniu wystąpili: Magdalena Kumorek, Agata Nizińska, Olga Bołądź, Monika Dryl, Rafał Cieszyński i Michał Piela. Na scenie pojawiła się także: Joanna Moro z piosenką z repertuaru Anny German oraz Anna Czartoryska-Niemczycka, która zaśpiewała m.in. w duecie ze swoją mamą Ewą Komorowską.

Inne programowe niespodzianki z okazji Dnia Matki w TVP ABC 26 maja, to: „Jedyneczka – w krainie Mam” (godzina 7:40, 10:45), z którą dzieci będą poznawać m.in. mamy różnych zwierząt; „Dora poznaje świat – Dzień matki” (godzina 8:10, 14:20), z którą najmłodsi przygotują specjalne ciasto oraz „Jedynkowe Przedszkole” (godzina 9:50, 13:50), w którym dzieci rozmawiać będą o dniu mamy i taty.

Ofertę TVP z okazji Dnia Matki uzupełnią propozycje filmowe. Wśród nich 26 maja zobaczyć będzie można m.in.: „Kocią mamę” (TVP2 HD, godzina 14:35) – Lyneę Lattanzio, która w ciągu 20 lat adoptowała blisko 800 porzuconych zwierząt; „Matka 24h” Marcina Janosa Krawczyka (TVP Historia, godzina 7:58) o znaczeniu roli matki w życiu człowieka oraz „Mama” Jarosława Rybickiego (TVP Historia, godzina 14:27) o ks. Jerzym Popiełuszce widzianym oczyma jego matki.

Ponadto na Dzień Matki TVP Rozrywka przygotowała atrakcyjną oprawę: przez cały dzień pokazywać będzie stare i nowe teledyski ze znanymi i lubianymi piosenkami dla wszystkich mam oraz specjalnie wybrane na tą okazję skecze kabaretowe.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *