„Dziewczyny grają” – nowa audycja w radiowej Czwórce

W czwartek 7 marca br. o godz. 19.00 na antenie radiowej Czwórki zadebiutuje nowa audycja muzyczna „Dziewczyny grają”. Co tydzień naprzemiennie cztery znakomite artystki – Marcelina, Rosalie., Kasia Lins i Justyna Święs – podzielą się ze słuchaczami zawartością swoich płytotek. W pierwszej audycji swoje muzyczne inspiracje zaprezentuje Marcelina.

Dzień Kobiet w radiowej Czwórce w tym roku przypadnie 7 marca. Tego dnia o godz. 19.00 na antenie pojawi się pierwsza audycja z cyklu „Dziewczyny grają”, w której cztery artystki: Marcelina, Rosalie., Kasia Lins i Justyna Święs zabiorą słuchaczy w podróż do swojego artystycznego świata. Wszystkie na co dzień zajmują się muzyką – komponują piosenki, piszą teksty, grają i śpiewają. Ale kiedy wychodzą z sali prób, zaczynają słuchać innych. W każdym programie swoimi muzycznymi fascynacjami dzielić się będzie inna wokalistka, która zaprezentuje słuchaczom wybrane przez siebie utwory. Każda z piosenek okraszona będzie subiektywnym, a czasem intymnym komentarzem, ujawnieniem wpływu utworu na życie prywatne i zawodowe. Artystki przyniosą do studia swoje ulubione płyty i podzielą się związanymi z nimi wspomnieniami. W pierwszej audycji swoje muzyczne autorytety zaprezentuje Marcelina.

Muzyka jest czymś, co pozwala nam określić w życiu klimat, atmosferę, zdefiniować się, rozpoznać. Muzyka jest jak poglądy, gusta, charakter. Nie można jej pominąć, gdy odpowiada się na pytanie: kim jesteś? – opowiada Marcelina.

Wokalistki biorące udział w audycjach pod hasłem „Dziewczyny grają” to zdolne, oryginalne i charakterne Dziewczyny. Mają swoich ulubionych wykonawców, płyty do których chętnie wracają i piosenki, które nucą pod nosem. Zachwycają się, rozczarowują, przelotnie fascynują.

Muzyka podsyca emocje, targa wrażliwość, formuje rzeczywistość, kreuje nastrój. Wypruwa moje wnętrzności albo niesie ukojenie. Dobra piosenka to ta, do której tęsknie. Chętnie podzielę się nimi ze słuchaczami – opowiada Kasia Lins.

Każda z artystek reprezentuje inny muzyczny świat, inną wrażliwość oraz inne spojrzenie na muzykę. Dzięki temu słuchacze otrzymają eklektyzm artystyczny, który zainteresuje fanów różnych brzmień. Łączy je jedno: miłość do muzyki, która będą zarażać słuchaczy Czwórki.

Muzyka jest dla mnie przestrzenią, w której czuje się bezpiecznie i która uatrakcyjnia każdą, nawet najbardziej trywialną czynność – opowiada Justyna Święs.

Audycji „Dziewczyny grają” można słuchać na antenie Czwórki w każdy czwartek o godz. 19.00, na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *