„Dziki Tajwan: nieznana wyspa” na kanale National Geographic Wild

Tajwan to wyspa jak żadna inna. Ten znajdujący się tuż nad Zwrotnikiem Raka mały kawałek Azji to tropikalne plaże, mgliste lasy i góry lodowe. Taka różnorodność gwarantuje niezwykłe bogactwo flory i fauny. „Dziki Tajwan: nieznana wyspa” odkryje przed nami swoje podwoje dzięki kanałowi National Geographic Wild.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic Wild

Tajwan to wyspa niezwykła. Wiedzą o tym turyści, którzy chętnie i licznie co roku przybywają tutaj, by spędzić bajeczne wakacje. I choć kraj jest z jednej strony szybko rozwijającą się gospodarką, z drugiej to przepiękna przyroda i zachwycające środowisko naturalne. Wraz z nadejściem wiosny, mieszkające tu zwierzęta ogarnia szaleństwo. Na całej wyspie egzotyczne stworzenia rozkoszują się powrotem wiosennej aury, dając niezwykły spektakl, którego nie zobaczymy nigdzie indziej.

Twórcy programu „Dziki Tajwan: nieznana wyspa” obserwują zachowania przedstawicieli tutejszych gatunków endemicznych, m.in. bażantów mikado, makaków, podobnych do kóz – serauów, czy tutejszych niedźwiedzi. Będziemy obserwować, jak para srok błękitnych broni swojego gniazda z młodymi, a makaki gromadzą zapasy żywności. Zobaczymy też mieszkającego w górskim lesie pięknie opierzonego bażanta, który zaprezentuje przed partnerem swój niezwykły taniec. Na trasie naszej podróży nie zabraknie spotkania z czarnym niedźwiedziem, który czai się pod osłoną mgły spowijającej lasy. Zanurkujemy też w lodowate wody, gdzie królują łososie.

„Dziki Tajwan: nieznana wyspa” premiera we wtorek 26 marca o godz. 21:00 na kanale National Geographic Wild.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *