„Ed Stafford poza cywilizacją” wraca na Discovery Channel

Ekstremalny podróżnik i mistrz survivalu Ed Stafford powraca na antenę Discovery Channel. Niedostępne tereny, bezwzględna natura, samotność i odcięcie od zdobyczy cywilizacji – czy da się przeżyć w takich warunkach? Ed udowodni, że jest to jak najbardziej możliwe. W sześciu premierowych odcinkach podejmie się próby przetrwania w samotności i w zupełnie nowych miejscach – od pustyni Gobi, przez dżungle w Gwatemali i namibijski busz, aż po mroźną Norwegię. Czy Ed znowu udowodni, że zasługuje na miano prawdziwego Robinsona Crusoe naszych czasów? Premiera nowego sezonu serii „Ed Stafford poza cywilizacją” 4 lipca 2016 roku na Discovery Channel.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Ed Stafford, jako były kapitan armii brytyjskiej doskonale wie, co robić, aby wyjść cało z nawet największych opałów. Mimo wielu niebezpieczeństw, które na niego czekały, jako pierwszy człowiek w historii podjął się dwuipółletniej, pieszej, wędrówki wzdłuż brzegu Amazonki. Jak poradzi sobie tym razem? Wyzwanie jest o wiele trudniejsze niż przy jego poprzednich wyprawach. Stafford odwiedzi bowiem aż sześć miejsc, w których przetrwanie w pojedynkę graniczyć będzie z cudem, a każde z nich charakteryzuje się zupełnie innym klimatem jak i paletą niebezpieczeństw. Mając do dyspozycji wyłącznie siłę swoich rąk, spryt i dokumentującą jego zmagania kamerę, podejmie się najbardziej ekstremalnego wyzwania w historii telewizji.

Walkę o przetrwanie trzeba potraktować jak grę. Nie mówię, żeby podejmować niepotrzebne ryzyko, ale to właśnie strach jest twoim największym wrogiem. Musisz pomyśleć o swojej sytuacji jak o ekscytującej grze, w którą wchodzisz całym sobą, a survival zacznie sprawiać ci przyjemność. Wtedy wszystkie przeszkody napotkane na drodze stają się wciągającymi wyzwaniami – radzi brytyjski „instruktor” przetrwania.

W czasie swojego pobytu we wszystkich odwiedzanych miejscach, Stafford skazany jest wyłącznie na siebie. Nie towarzyszy mu żadna ekipa telewizyjna, wszystkie ujęcia oglądane w programie zostały wykonane wyłącznie przez niego samego. W programie „Ed Stafford poza cywilizacją” zobaczymy, jak zdobyć pożywienie i wodę na pustyni oraz w jaki sposób uniknąć śmierci w pełnym niebezpieczeństw lesie równikowym. Przekonamy się jak niezwykle skomplikowane mogą być próby rozpalenia ognia, zbudowania schronienia i radzenia sobie ze skrajnymi temperaturami.

„Ed Stafford poza cywilizacją”

Premiera: poniedziałek, 4 lipca, godzina 21:00

Źródło: Discovery Networks CEEMEA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *