TVP nie zaprzecza doniesieniom o usunięciu TVP Polonia z MUX-3

We wtorek, 14 czerwca 2016 w roku, w doniesieniach medialnych pojawiła się informacja, że Zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzję o usunięciu kanału TVP Polonia z oferty trzeciego multipleksu (MUX-3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Zwolnione miejsce przez TVP Polonia na MUX-3 miałoby zostać wykorzystane do poprawy jakości pozostałych stacji, w tym rozpoczęcia nadawania kanału informacyjnego TVP INFO w wysokiej rozdzielczości (HD).

W związku z doniesieniami medialnymi, serwis www.naziemna.info postanowił skierować zapytanie w tej sprawie bezpośrednio do TVP. Publiczny nadawca na pytanie serwisu www.naziemna.info o to czy potwierdza dywagacje mediów, nie zaprzeczył, ani nie potwierdził.

Nie potwierdzamy, ani nie zaprzeczamy tym doniesieniom. Trwają pracę nad dopasowaniem naszych zasobów w NTC do nowych potrzeb i planów programowych TVP – odpowiedziało serwisowi www.naziemna.info Centrum Informacji TVP.

Brak zaprzeczenia ze strony TVP może sugerować, że jednak coś jest na rzeczy i jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi Rio de Janeiro 2016, zgodnie z doniesieniami medialnymi, TVP zakończony emisję kanału TVP Polonia na MUX-3, a zwolniony miejsce zajmie TVP INFO HD lub inny kanał publicznego nadawcy – np. TVP Sport. Swoją drogą dodanie kanału TVP Sport do oferty NTC jeszcze przed Igrzyskami Olimpijską byłoby wspaniałym prezentem ze strony TVP dla kibiców.

9 Comments on “TVP nie zaprzecza doniesieniom o usunięciu TVP Polonia z MUX-3”

 1. To by oznaczało, że jednak TVP Kultura nie zostanie przeniesiony na MUX-8.
  Wydawało się mało prawdopodobne, aby TVP Kultura był nadawany w HD na MUX-8, ponieważ TVP Kultura nadaje stare produkcje nie dostępne w jakości HD.
  Jeśli nie TVP Kultura HD na MUX-8, to może TVP Sport HD lub TVP Seriale HD ?

 2. „Zgodnie z deklaracjami prezesa Telewizji Polskiej w NTC ma się znaleźć TVP Sport.”
  Raz że te deklaracje brzmiały tak jak – „osobiście” i „planujemy”
  Więc takie plany nie są wiele warte a jak się posypią z prezesem to co – on proponował no nie? 😛

  Ale najważniejsze jest to, że TVP Sport (w zamyśle) był osłodą za WPROWADZENIE POWSZECHNEGO ABONAMENTU. Z niego miała byś kasa…

  A prace nad abonamentem padły – i będzie on najwcześniej od 2018 roku!

  Tak więc w mojej opinii ZAPOMNIJCIE O TVP SPORT w naziemnej.

 3. Czas najwyższy, TVP Polonia już dawno powinna zniknąć z NTC. Jest to kanał z założenia tylko dla Polonii, a za granicą nasza NTC nie zbiera… więc nadawanie kanału dla Polaków przebywających za granicą na pasmach dostępnych tylko w granicach naszego kraju nie ma najmniejszego sensu. Co by nie wstawili w zamian to i tak będę zadowolony. 🙂

 4. Bardzo dobrze że tak się stanie. Polonia powinna być tylko na satelitarnej i w HD żeby jakością nie odstawać od innych kanałów satelitarnych. W to miejsce zrobić TVP Info HD. Uważam że jeszcze na MUX 8 powinni przenieść oprócz TVP Kultura, TVP Rozrywka lub Historia. W miejsce tych dwóch powinni włączyć TVP Sport HD. Tworzenie nowego TVP Dokument to absurd i zajmowanie miejsca. Treści dokumentalne można emitować na TVP 1 i TVP 2. Jeszcze jest do zagospodarowania MUX5 i MUX6. Tam oczekuje przyrodniczego TVP Natura, edukacyjnego TVP Cogito a także jakiegoś programu dla starszych dzieci i młodzieży. Najważniejsze jednak żeby TVP szła w kierunku HD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *