We wtorek, 14 czerwca 2016 w roku, w doniesieniach medialnych pojawiła się informacja, że Zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzję o usunięciu kanału TVP Polonia z oferty trzeciego multipleksu (MUX-3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Zwolnione miejsce przez TVP Polonia na MUX-3 miałoby zostać wykorzystane do poprawy jakości pozostałych stacji, w tym rozpoczęcia nadawania kanału informacyjnego TVP INFO w wysokiej rozdzielczości (HD).

W związku z doniesieniami medialnymi, serwis www.naziemna.info postanowił skierować zapytanie w tej sprawie bezpośrednio do TVP. Publiczny nadawca na pytanie serwisu www.naziemna.info o to czy potwierdza dywagacje mediów, nie zaprzeczył, ani nie potwierdził.

Nie potwierdzamy, ani nie zaprzeczamy tym doniesieniom. Trwają pracę nad dopasowaniem naszych zasobów w NTC do nowych potrzeb i planów programowych TVP – odpowiedziało serwisowi www.naziemna.info Centrum Informacji TVP.

Brak zaprzeczenia ze strony TVP może sugerować, że jednak coś jest na rzeczy i jeszcze przed Igrzyskami Olimpijskimi Rio de Janeiro 2016, zgodnie z doniesieniami medialnymi, TVP zakończony emisję kanału TVP Polonia na MUX-3, a zwolniony miejsce zajmie TVP INFO HD lub inny kanał publicznego nadawcy – np. TVP Sport. Swoją drogą dodanie kanału TVP Sport do oferty NTC jeszcze przed Igrzyskami Olimpijską byłoby wspaniałym prezentem ze strony TVP dla kibiców.