Gala Mistrzów Sportu w TVP1/HD

Wzorem lat ubiegłych, w drugą sobotę nowego roku 11 stycznia Telewizja Polska (początek o godzinie 20:15 – TVP1/HD) zaprasza na transmisję z Gali Mistrzów Sportu, która wraz z balem jest zwieńczeniem 79. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i TVP na 10 Najlepszych Sportowców Polski.

Podczas Gali poznamy nie tylko najlepszych sportowców, ale także laureatów w dziesięciu innych kategoriach (wybranych przez Kapitułę Plebiscytu): Trener Roku, Odkrycie Roku, Drużyna Roku, Impreza Roku, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny, Animator Sportu Masowego, Mecenas Sportu Polskiego, Ambasador Polskiego Sportu, Impreza Masowa Roku oraz Superczempion.

Galę poprowadzą: Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski. Wśród wręczających statuetki „Czempiona” pojawią się m.in. poprzedni zwycięzcy Plebiscytu: Otylia Jędrzejczak, Robert Korzeniowski, Zdzisław Hoffmann, Ryszard Szurkowski a także: Tomasz Majewski, Monika Pyrek, Leszek Blanik, Stephane Antiga czy selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

Będzie to już kolejna edycja tej imprezy transmitowana przez Telewizję Polską. Plebiscyt od 1926 roku jest organizowany przez „Przegląd Sportowy”. Nieprzerwanie od 2003 roku impreza związana jest z Telewizją Polską, ciesząc się dużą popularnością wśród widzów – ostatnią Galę Mistrzów Sportu śledziło w czasie najwyższej oglądalności na antenie TVP1/HD aż 4,450 mln osób. Średnie udziały wyniosły prawie 22,5% – to oznacza, że widowisko obserwował prawie co czwarty Polak, który wówczas oglądał telewizję.

W 1993 roku zdecydowano się na rozdzielenie organizowanych dotąd wspólnie Gali Mistrzów Sportu i Balu Mistrzów Sportu. Tegoroczna edycja Gali, po raz szósty w historii, odbędzie się w Teatrze Polskim, Bal Mistrzów Sportu zorganizowany zaś zostanie w hotelu Hilton. Reportaż z balu będzie można obejrzeć w Jedynce 12 stycznia o godzinie 16:30.

Tradycyjnie najlepszych sportowców ostatnich dwunastu miesięcy wybierają kibice, spośród 25-osobowej grupy. Widzowie głosy na swoich ulubieńców mogli oddawać za pomocą kuponów zamieszczanych w „Przeglądzie Sportowym” a także przez głosowanie internetowe. Przypomnijmy, że w zeszłym roku w Plebiscycie zwyciężyła Justyna Kowalczyk.

Na początku Gali ogłoszone zostaną prowizoryczne wyniki, na podstawie których widzowie poznają nazwiska finałowej dziesiątki. Prowadzący widowisko nie ujawnią jednak kolejności na poszczególnych miejscach, a kibice jeszcze w trakcie show będą mogli (za pomocą sms-ów) oddawać głosy na swoich faworytów. Wśród tegorocznych kandydatów znaleźli się m.in.: Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Paweł Fajdek, Robert Lewandowski, Agnieszka Radwańska czy Robert Kubica.

Źródło: Telewizja Polska/Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *