Gala Premier Boxing Champions na żywo w Fightklubie

Amilcar Vidal chce zostać pierwszym bokserskim mistrzem świata pochodzącym z Urugwaju. 24-latek kolejny zawodowy pojedynek stoczy już w sobotę w Los Angeles, gdzie jego przeciwnikiem będzie Edward Jeramie Ortiz. Transmisja z gali Premier Boxing Champions wyłącznie w Fightklubie.

Sprawdź godziny transmisji Premier Boxing Champions w PROGRAMIE TV

Pandemia koronawirusa nie słabnie, ale w Stanach Zjednoczonych świat sportów walki został odmrożony na dobre. W niektórych częściach USA, wydarzenia odbywają się już nawet z udziałem publiczności. Zaplanowana na 14 listopada gala Premier Boxing Champions w Microsoft Theater w Los Angeles zostanie rozegrana bez kibiców, ale emocji nie powinno zabraknąć. Pięściarze na kilka dni przed wyjściem do ringu zostaną odizolowani od swoich najbliższych i przejdą testy na obecność koronawirusa. Jeśli badanie pokaże wynik pozytywny, zawodnik zostanie wycofany z gali.

Zaostrzony reżim sanitarny to nowość dla wszystkich pięściarzy. W takich warunkach, będą musieli zmienić swoją rutynę i przyzwyczajenia, które wypracowali sobie na początku kariery. Zawodnicy cały czas będą zobowiązani do noszenia maseczek, a kontaktować będą mogli się jedynie ze swoim sztabem szkoleniowym. Nowe warunki z pewnością utrudnią zachowanie koncentracji, co będzie dodatkowym testem nie tylko dla Amilcara Vidala, ale dla wszystkich pięściarzy występujących na gali w „Mieście Aniołów”.

24-latek urodził się w Urugwaju i stoczył tam większość zawodowych walk, ale od pewnego czasu na stałe przeniósł się do Kalifornii. Będzie to jego drugi profesjonalny występ na amerykańskiej ziemi. Vidal do tej pory stoczył 11 walk, z których aż 10 zakończył przed czasem. Jego amerykański debiut miał miejsce w listopadzie 2019 roku. Niepokonany wcześniej Zach Prieto dwukrotnie lądował wtedy na deskach, zanim sędzia zastopował pojedynek na sekundę przed końcem pierwszej rundy. Starcie z Ortizem będzie dla Urugwajczyka kolejnym ważnym testem i jednocześnie pierwszym występem w walce wieczoru na znaczącej imprezie organizowanej w USA.

Edward Jermaine Ortiz pochodzi z Teksasu i po raz ostatni boksował w sierpniu. W ubiegłym roku pokonał m.in. Alexisa Camacho, broniąc w tym występie tytułu mistrza WBC Stanów Zjednoczonych w wadze średniej. Dotychczas stoczył 13 zawodowych pojedynków i jest niepokonany. Ma na koncie cztery wygrane przed czasem, a dwie jego walki kończyły się remisami. Starcie z Vidalem zapowiada się jako największe wyzwanie w jego karierze. W Los Angeles kolejny zawodowy pojedynek stoczy również boksujący w kategorii ciężkiej Efetobor Apochi. Pochodzący z Nigerii podopieczny słynnego trenera Ronniego Shielda skrzyżuje rękawice z Joe Jonesem. 32-letni Apochi do tej pory wszystkie swoje walki wygrywał przed czasem. Czy Jones będzie jego kolejną ofiarą?

Sprawdź ofertę kanału Fightklub w PROGRAMIE TV

Transmisja z gali Premier Boxing Champions w Los Angeles w nocy z soboty na niedzielę od godz. 2.00 na żywo w Fightklubie!

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *