Historia rynku opcji binarnych

Na wstępie należy nieco przybliżyć trochę teorii na temat tego, czym są w ogóle opcje binarne. Otóż jest to narzędzie wykorzystywane przez inwestorów na całym świecie do inwestowania zarówno w waluty, jak i towary czy indeksy giełdowe. Jeśli mówimy o inwestowaniu, to mamy na myśli tutaj przewidywanie ruchu cen danego aktywa bazowego.

Na przykład kursu akcji firmy Google. Opcje binarne służą do zawierania kontraktów na walory po cenach, które dopiero zostaną określone w przyszłości. Być może wydawać się to dosyć skomplikowane, ale zapewniamy, że w praktyce sprowadza się to wszystko jedynie do naciśnięcie kilku przycisków. Opcje binarne sięgają swoją historią do lat 70-tych. Wzrost ich popularności może być zawdzięczany rozwojowi rynków finansowych na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Kilka przeważających cech, jakie posiadają one wobec pozostałych narzędzi rynków finansowych, to między innymi brak prowizji za dokonywane transakcje, co jest raczej ewenementem niż regułą na wszystkich giełdach świata. Kolejną zaletą jest fakt, że opcje dostępne są w internecie, Co oznacza że może korzystać z nich każdy kto posiada komputer lub nawet telefon komórkowy. Założyć rachunek można bez wychodzenia z domu.

Ewolucja

Do roku 2008, opcje binarne dostępne były jedynie na rynku OTC (Over the Counter), co oznacza że mogły być sprzedawane bezpośrednio przez sprzedawcę do kupującego. W roku 2008, amerykańska giełda walutowa (AMEX) wprowadziła do swojej publicznej oferty możliwość handlu opcjami binarnymi. Od tego czasu nastąpił powolny aczkolwiek systematyczny rozwój rynku brokerów opcji binarnych.

dollar-exchange-rate-544949_640

Płynność

Opcje binarne są bardzo płynnymi narzędziami pozwalającymi na handel wieloma aktywami bazowymi. Posiadamy wiele czasu wygaśnięcie i rodzajów opcji binarnych, od tych najkrótszych, czyli 60 sekund, po takie które mogą trwać nawet kilka tygodni. Dzięki prostej i szybkiej obsłudze inwestor może liczyć się z natychmiastowym zwrotem, tuż po tym jak dany kontrakt wygaśnie. Na świecie zauważyć Można wiele przypadków, kiedy to początkujący inwestor bardzo szybko staje się wytrawnym graczem giełdowym, ponieważ sama filozofia korzystania z opcji jest bardzo prosta, natomiast taki człowiek skupił się jedynie na analizie rynku i pochłanianiu informacji wymaganych do prawidłowego zarządzania swoją gotówką oraz portfelem. Inwestorzy nie muszą także dysponować takim wielkim pieniędzmi, jakie musieliby posiadać w momencie korzystania ze standardowego rynku walutowego czy giełdy papierów wartościowych. Bariera wejścia jest bardzo niska, a pojedyncza transakcja może kosztować jedynie 10 dolarów. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego brokera opcji binarnych, ale po więcej szczegółów odsyłamy na profesjonalne strony które doradzają w zakresie wyboru takich firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *