Hity polskiego kina w lutym w Stopklatce TV

Na luty Stopklatka TV przygotowała ofertę dla fanów rodzimych produkcji – komedie, filmy sensacyjne i klasyki kina. Na antenie kanału będzie można zobaczyć między innymi: „Ciało”, „Ajlawju”, „Operację Samum”, „Deja vu” i „Show”.

7 lutego o godzinie 20:00 Stopklatka TV pokaże „Ciało” – produkcję, która w 2004 roku została nagrodzona Złotą Kaczką w kategorii najlepszy film polski. Na ekranie widzowie zobaczą całą plejadę gwiazd: Rafała Królikowskiego, Piotra Adamczyka, Tomasza Karolaka, Zbigniewa Zamachowskiego, Roberta Więckiewicza i Cezarego Kosińskiego. Czarna komedia Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza opowiada o drobnym złodziejaszku Goldim, który przewozi pociągiem walizkę ze skradzionymi kosztownościami. Przez nieuwagę pasażerów torba spada na głowę jednego z podróżujących. Gdy Goldi orientuje się, że mężczyzna nie żyje, postanawia podrzucić komuś jego zwłoki.

We wtorek 9 lutego o godzinie 20:00 widzowie będą mogli obejrzeć pełne humoru „Ajlawju” w reżyserii Marka Koterskiego. Głównym bohaterem filmu jest Adaś Miauczyński, krytyk literacki i niespełniony poeta marzący o wielkiej miłości. Na ślubie znajomych spotyka atrakcyjną blondynkę, która okazuje się jego koleżanką z czasów studenckich. Krótka wymiana spojrzeń wystarcza, by starzy znajomi zakochali się w sobie bez pamięci. Związek Gosi i Adasia, oparty na zasadzie przyciągania się przeciwieństw, to pasmo erotycznych rozkoszy, cierpień oraz częstych rozstań. Katarzyna Figura, występująca w filmie u boku Cezarego Pazury, zdobyła w 1999 roku Złotego Lwa za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą.

11 lutego o godzinie 20:00 na antenie Stopklatki TV zagości kino szpiegowskie Władysława Pasikowskiego – „Operacja Samum”. Na ekranie między innymi Marek Kondrat, Radosław Pazura, Olaf Lubaszenko, Bogusław Linda i Anna Korcz. Józef Mayer, były agent polskiego wywiadu, musi na własną rękę ratować aresztowanego i uwięzionego w Iraku syna. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że stał się przynętą dla irackich służb bezpieczeństwa. Jego prywatna akcja ma odwrócić uwagę od niezwykle ważnej operacji wydostania z Iraku amerykańskich szpiegów.

W ostatni czwartek miesiąca 25 lutego o godzine 15:50 Stopklatka TV pokaże wyreżyserowaną przez Juliusza Machulskiego komedię sensacyjną „Deja vu”. Mafioso Mick Nitsch zdradza rodzinę i w obawie przed zemstą ucieka do ZSRR. Mafia wysyła za nim zawodowego zabójcę. Niestety nawet najlepszy mafijny pistolet jest bezradny wobec absurdów rzeczywistości Związku Radzieckiego.

27 lutego o godzinie 20:00 widzowie będą mogli obejrzeć pełne niespodziewanych zwrotów akcji „Show” z Cezarym Pazurą w roli głównej. Poszukiwany przez niebezpiecznych gangsterów Czarek postanawia wziąć udział w reality show. Wraz z innymi uczestnikami trafia do wybudowanego na odludnej wyspie domu. Szybko okazuje się, że osoba, której szczególnie mocno zależy na wygranej, nie cofnie się przed niczym w walce o zwycięstwo. Gdy pewnego dnia zamordowanych zostaje dwoje uczestników, nikt nie czuje się bezpiecznie. Jakby tego było mało, reżyserka show informuje widzów o kryminalnej przeszłości Czarka. Tym samym to właśnie on staje się głównym podejrzanym.

Dodatkowo w filmowym repertuarze lutego znalazły się także tytuły: jedna z najmocniejszych produkcji polskiej kinematografii – „Dług” (czwartek, 4 lutego, godzina 20:00); kultowe już „Psy” (czwartek, 18 lutego, godzina 20:00) Władysława Pasikowskiego; pełna humoru komedia z Markiem Kondratem w roli głównej „Pieniądze to nie wszystko” (sobota, 20 lutego, godzina 20:00) i głośny film Wojciecha Smarzowskiego, który zdobył m.in. cztery Orły, trzy Złote Lwy oraz dwie Złote Kaczki – „Dom zły” (piątek, 29 lutego, godzina 22:05).

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *