Irena Santor gościem Polskiego Radia RDC (zdjęcie)

W najbliższą niedzielę, 15 czerwca br. po godzinie 17:30, gościem audycji Teresy Drozdy „Strefa kultury” będzie Irena Santor.

Podczas rozmowy Teresy Drozdy z Ireną Santor, słuchacze dowiedzą się jak powstawała ostatnia płyta artystki pt. „Zamyślenia”. To pierwszy od kilku lat krążek zawierający premierowe utwory w wykonaniu piosenkarki, dla której teksty i muzykę napisali m.in. Romuald Lipko, Wojciech Trzciński, Andrzej Sikorski, Jacek Cygan i Justyna Holm. W trakcie audycji nie zabraknie też wspomnień, do których pretekstem będzie rozmowa o kompilacji zawierającej 70 piosenek wykonywanych przez Irenę Santor pt. „Delicje z Podwieczorków przy mikrofonie”. Zbiór ten ukazał się w listopadzie zeszłego roku.

„Strefa kultury” to audycja pełna gości ze świata teatru, kabaretu, literatury, internetu i radia. Teresa Drozda związana z Polskim Radiem RDC od 1997 roku zajmuje się przede wszystkim piosenką i satyrą. Redaguje autorski, niekomercyjny serwis internetowy poświęcony piosence artystycznej (strefapiosenki.pl), a także blog o tematyce teatralnej (chodzimydoteatru.blox.pl).

Program „Strefa kultury” nadawany jest na antenie RDC w każdą sobotę i niedzielę od 15:00 do 19:00.

prrdcdrozda
Zdjęcie: Marzena Stokłosa

Źródło: Polskie Radio RDC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *