Kobiece poniedziałki w Kino TV

Wyraziste bohaterki, poruszające historie i romanse, które chwytają za serce. W każdy poniedziałek o 21:00 Kino TV prezentuje wyjątkowy cykl Kobiece Poniedziałki. W kwietniowej odsłonie cyklu stacja pokaże takie filmy, jak „Dzień kobiet” Marii Sadowskiej, „Odrobina nieba” z Kate Hudson, zwariowana komedia „Pokaż kotku, co masz w środku”, kultowe „Bezsenność w Seattle” i „Słodka zemsta” z Meg Ryan.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Kino TV

Kwietniową odsłonę cyklu Kobiece Poniedziałki rozpocznie głośny film Marii Sadowskiej „Dzień kobiet” (emisja 1 kwietnia o godz. 21:00) z wyrazistą główną rolą Katarzyny Kwiatkowskiej. Samotnie wychowująca córkę Halina Radwan, awansuje na kierowniczkę sklepu, należącego do sieci supermarketów „Motylek”. Niedługo po tym kobieta zderza się z brutalną rzeczywistością. Zaczyna rozumieć, że to, co wydawało się szansą życia, może okazać się koszmarem. Film Marii Sadowskiej porusza ważne tematy w pełen wrażliwości sposób. Film był nominowany do Złotego Lwa – brał udział w konkursie głównym 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Tydzień później Kino TV zaprezentuje poruszającą, słodko-gorzką komedię „Odrobina nieba” (emisja 8 kwietnia o godz. 21:00) z Kate Hudson i Gaelem Garcią Bernalem. Główna bohaterka Marley jest lekkoduchem. Kobieta jest piękna, młoda i obraca wszystkie problemy w żart. Odnosi sukcesy i jest zadowolona ze swojego życia. Jedyne czego jej brakuje to miłość. Cały jej świat odwraca się do góry nogami, kiedy Marley dowiaduje się, że choruje na raka. W tej trudnej dla niej chwili zakochuje się w swoim lekarzu.

„Pokaż kotku, co masz w środku” (emisja 15 kwietnia o godz. 21:00) to z kolei zwariowana komedia pomyłek w doborowej obsadzie. W filmie zagrali m.in. Grażyna Szapołowska, Iwona Wszołkówna, Delfina Wilkońska, Jacek Braciak, Jan Frycz, Krzysztof Stelmaszyk, Jacek Borusiński, Filip Pławiak, a nawet Magdalena Ogórek. Gdy życie bohaterów filmu wywraca się do góry nogami, widzowie poznają ich wszystkie kłamstewka, małżeńskie zdrady i inne tajemnice. „Pokaż kotku, co masz w środku” to gwarancja dobrego humoru.

Wzruszeń i emocji w kolejny poniedziałek dostarczy kultowa „Bezsenność w Seattle” (emisja 22 kwietnia o godz. 21:00) z niezapomnianymi rolami Meg Ryan i Toma Hanksa. Gdy żona Sama umiera, on i jego synek nie mogą pogodzić się ze stratą. Mijają kolejne miesiące i choć czas nie uleczył ran, chłopiec pragnie znaleźć nową partnerkę dla swojego ojca. Jego urzekająca opowieść w transmitowanej na żywo w całej Ameryce audycji radiowej porusza Ann. Kobieta udaje się do Seattle, by poznać ich obu. Film zdobył 2 nominacje do Oscarów i 3 do Złotych Globów.

Meg Ryan powróci na antenę Kino TV tydzień później w uroczej komedii „Słodka zemsta” (emisja 29 kwietnia o godz. 21:00), w której gra razem z Timothym Huttonem. Odnosząca sukcesy Louise dowiaduje się, że jej mąż ma zamiar odejść do młodszej kochanki. Kobieta postanawia go związać i zmusić do rozmowy. Sprawy zaczynają się komplikować, kiedy dom, w którym uwięziony jest Ian, staje się celem włamywaczy.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *