Komediowa wiosna w Kino Polska

Kino Polska przygotowała na kwiecień zestaw komedii, ale nie zabraknie też epickiego kina… i protoplasty porucznika Borewicza. A na deser – rozmowa z Beatą Tyszkiewicz.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym Kino Polska

Zacznie się od dwudniowego masażu przepony: w primaaprilisowy weekend Kino Polska pokaże jeden po drugim kilkanaście komediowych klasyków, w tym tak zabójcze jak „Rejs” Marka Piwowskiego (i Stanisława Tyma), „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” Stanisława Barei i „Dzień świra” Marka Koterskiego. W charakterze przystawki do dań głównych wystąpią najlepsi zawodowi rozśmieszacze, których można będzie zobaczyć w kolejnych odcinkach „Kabaretowego Rejsu DeLuxe”. Początek maratonu w sobotę o godzinie 9:30, finisz – dopiero w poniedziałek nad ranem.

W trzy wielkanocne poranki Kino Polska zaprasza na spotkanie z Beatą Tyszkiewicz. W rozmowie ze Stanisławem Janickim aktorka opowiada mnóstwo anegdot filmowych… i okołofilmowych. Nie zabraknie wątków kulinarnych – wszak Beata Tyszkiewicz to autorka „Bajaderki”, jedynej w swoim rodzaju „autobiografii kulinarnej”. Pierwsza część wywiadu w sobotę 15 kwietnia o godzinie 7:25.

Niewiele jest w polskiej popkulturze postaci bardziej kultowych niż porucznik Borewicz z „07 zgłoś się”. Ale zanim telewizyjny dziennikarz Bronisław Cieślak został najsłynniejszym milicjantem zaraz po komiksowym kapitanie Żbiku, zadebiutował w roli inżyniera Zawady w serialu „Znaki szczególne”. Niby budowlaniec, ale podróżując między budową bieszczadzkiej zapory a powstającym właśnie Portem Północnym inż. Zawada rozwiązuje też kilka zagadek kryminalnych oraz rozpoczyna gorący romans – Borewicz z pewnością wiele tu od niego zapożyczył… Kino Polska pokaże „Znaki szczególne” w święta wielkanocne – codziennie około godziny 8:00.

Na Wielkanoc Kino Polska przygotowała też „Potop” Jerzego Hoffmana, i to od razu w dwóch odsłonach. Najpierw w sobotę i niedzielę o godzinie 12:50 można będzie zobaczyć oryginalną, dwuczęściową wersję kinową: pięć godzin sienkiewiczowskich przygód z Danielem Olbrychskim, Małgorzatą Braunek i Tadeuszem Łomnickim. W poniedziałek o godzinie 20:00 zaś „Potop Redivivus”, czyli stworzona na 40-lecie filmu skrócona, przemontowana wersja, która przez całe trzy godziny trzyma tempo kina akcji.

A jeśli ktoś poczuje niedosyt epickich filmów, w kwietniu w Kino Polska zobaczy też cyfrowo zrekonstruowanego „Magnata” Filipa Bajona – gwiazdorsko obsadzoną sagę rodu pszczyńskich książąt w pierwszych dekadach XX wieku. Kogo tu nie ma: Jan Nowicki, Olgierd Łukaszewicz, Jan Englert, Bogusław Linda, Grażyna Szapołowska, żeby nie wspominać już nawet o wybitnych rolach drugoplanowych. „Magnata” obejrzeć można między innymi we wtorek 18 kwietnia o godzinie 22:40.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *