Koncert w Trójce: Edyta Bartosiewicz akustycznie i urodzinowo z 2017 roku

Nastrojowy, klimatyczny, pełen wzruszających momentów – taki był koncert Edyty Bartosiewicz w Muzycznym studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie artystka wystąpiła 1 kwietnia 2017 roku z okazji 55. urodzin Trójki. Już w najbliższą niedzielę, 17 października, będzie można przypomnieć sobie tamte emocje – retransmisja koncertu na radiowej antenie, a także (w formie streamingu wideo) na: Facebooku, stronie internetowej trojka.polskieradio.pl oraz kanale YouTube Polskiego Radia. Początek o godz. 19.05.

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, kiedy musi otworzyć serce, żeby stać się po prostu lepszym. Bez tego nie da rady – mówiła Edyta Bartosiewicz tuż po wykonaniu premierowej piosenki „Ten moment” podczas koncertu w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Jedna z najważniejszych wokalistek polskiego rocka ostatnich kilku dekad tamtego wieczoru zaprezentowała swoje intymne, stonowane oblicze. Część utworów zaśpiewała tylko z towarzyszeniem gitary akustycznej, w innych można było usłyszeć dodatkowo delikatne dźwięki fortepianu.

Na tym subtelnym, instrumentalnym tle, na pierwszy plan wybijał się wyjątkowy głos Edyty. Łatwiej też było się wsłuchać w teksty jej piosenek. Nie był to typowy zestaw największych przebojów, znanych z radiowej anteny – choć i takie znalazły się w repertuarze koncertu, zwieńczonego balladą „Ostatni”, świetnie znaną nie tylko zagorzałym fanom wokalistki. Bartosiewicz zaśpiewała swoje ulubione utwory z całej kariery. – Pod nimi wszystkimi mogę się dziś podpisać – zapewniła.

Wielka kariera Edyty Bartosiewicz rozpoczęła się na początku lat 90. Jej pierwszy, anglojęzyczny album „Love”, nagrany w 1992 roku po rozstaniu z zespołem Holloee Poloy, zasygnalizował ogromny potencjał wokalistki. Kolejny, czyli „Sen” (1994), wyniósł ją na muzyczny piedestał i uczynił jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny. Do końca dekady artystka wydała jeszcze cztery płyty, z których każda była dużym wydarzeniem na rynku fonograficznym.

Początek XXI wieku nie był dla Edyty łaskawy. Choć nagrała wtedy w duecie z Krzysztofem Krawczykiem wielki hit „Trudno tak (razem być nam ze sobą)…”, na jej kolejny album musieliśmy czekać aż 14 lat. Na szczęście w ostatnich latach wokalistka wróciła do formy, czego dowodem jest wydany w 2020 roku longplay „Ten moment” (uhonorowany Fryderykiem) oraz oczywiście jej emocjonalny koncert z okazji 55. urodzin Trójki, który w tym tygodniu zabrzmi ponownie na radiowej antenie.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *