Koprodukcje TVP z nagrodami na festiwalu Sundance

Film fabularny „Córki Dancingu” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej został uhonorowany Nagrodą Specjalną „za unikalną wizję artystyczną i design” na zakończonym w niedzielę Sundance Film Festival. W kategorii „międzynarodowy dokument” nagrodę otrzymał Michał Marczak za reżyserię „Wszystkich nieprzespanych nocy”. Obydwa filmy powstały w koprodukcji z Telewzją Polską.

„Córki Dancingu” – debiutancki film reżyserki, który wyróżniono także na ubiegłorocznym festiwalu w Gdyni, to historia dwóch syren, które lądują w samym środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. W głównych rolach wystąpili m.in.: Kinga Preis, Zygmunt Malanowicz, Magdalena Cielecka, Jakub Gierszał, Andrzej Konopka. W role syren wcieliły się Michalina Olszańska i Marta Mazurek.

Dokument Michała Marczaka „Wszystkie Nieprzespane Noce” to portret współczesnych polskich dwudziestolatków, mający szansę stać się manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym, na którym powstała jedna z najbardziej intymnych i prawdziwych opowieści o młodych ludziach w historii polskiego kina od czasów „Niewinnych czarodziejów” Andrzeja Wajdy.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *