Mityng Pedro’s Cup Łódź 2016 w TVP2 HD

W piątek, 5 lutego 2016 roku w TVP2 HD będzie transmitowany międzynarodowy mityng lekkoatletyczny Pedro’s Cup. Początek relacji z Atlas Areny o godzinie 18:50. Transmisja także na stronie www.sport.tvp.pl. Tegoroczny mityng będzie miał wyjątkowe znaczenie. Zawody będą nie tylko ważnym sprawdzianem, ale i istotnym etapem w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Po pięciu latach przerwy na Pedro’s Cup powraca skok wzwyż mężczyzn. Własny rekord wysokości ustanowiony na polskiej ziemi będzie starał się poprawić Mutaz Essa Barshim z Kataru. Niemal każdy jego start budzi oczekiwanie na pobicie wyśrubowanego rekordu świata Javiera Sotomayora, który pozostaje daleko poza zasięgiem zawodników od ponad 20 lat (2,45 m). Barshim jest drugim skoczkiem na liście wszech czasów. Jego rekord życiowy to 2,43 m na stadionie i 2,41 m w hali. Jest szansa na to, że na Pedro’s Cup padną wyniki, których jeszcze w Polsce nie notowano – powiedział Sebastian Chmara, dyrektor mityngu Pedro’s Cup Łódź 2016.

Obok Barshima w konkursie skoku wzwyż Pedro’s Cup Łódź 2016 wystartują m.in. łodzianin Sylwester Bednarek (brązowy medalista MŚ 2009 w Berlinie) oraz Ukrainiec Andrij Procenko z rekordem życiowym 2,40 (brązowy medalista HMŚ 2014 w Sopocie i wicemistrz Europy 2014 z Zurichu).

Tegoroczny Pedro’s Cup zapewni kibicom wiele emocji – nie zabranie też powodów do wzruszeń. Będzie to jedna z ostatnich okazji, aby zobaczyć w akcji kulomiota Tomasza Majewskiego. 34-letni mistrz olimpijski z Pekinu i z Londynu postanowił zakończyć karierę na zbliżających się igrzyskach w Rio de Janeiro 2016. Pedro’s Cup będzie pierwszym startem ostatniego sezonu Majewskiego.

Łódzka hala to doskonałe miejsce do bicia rekordów, o czym zaświadczyć może Ewa Swoboda – nadzieja polskiego sprintu. W zeszłym roku dwukrotnie poprawiła na Pedro’s Cup rekord Polski juniorek. Tym razem też wiele można się spodziewać po jej starcie, bo niespełna tydzień przed Pedro’s Cup na mityngu w Luksemburgu wygrała bieg na 60 m z czasem 7,13 s. Poprawiła własny rekord Europy juniorek i wymazała z tabel 30-letni halowy rekord Polski seniorek. Przez trzy dekady rekord ten należał do Ewy Pisiewicz i wynosił 7,18.

W sumie na Pedro’s Cup Łódź 2016 rozegrane zostanie osiem konkurencji: bieg na 60 m kobiet i mężczyzn, bieg na 60 m przez płotki kobiet i mężczyzn, skok wzwyż kobiet i mężczyzn, skok o tyczce mężczyzn i pchnięcie kulą mężczyzn.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *