Przez dwa dni 20. Festiwalu “Nowa Tradycja” publiczność mogła podziwiać wykonawców zakwalifikowanych do Konkursu Muzyki Folkowej. 14 maja wieczorem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego ujawniono werdykt jury – zwycięzcą okazał się zespół Grochocki_Odorowicz.

Jury w składzie: przewodniczący Olo Walicki, Karolina Cicha, Remigiusz Mazur-Hanaj, Tomasz Janas, Piotr Kędziorek i Kuba Borysiak postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix – Nagrodę ufundowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 15.000 PLN otrzymał zespół Grochocki_Odorowicz, za spójną kreację artystyczną i przykuwające uwagę interpretacje pieśni żałobnych.

II nagrodę ufundowaną przez Polskie Radio w wysokości 10.000 PLN otrzymał zespół “Burónka” za sugestywne przekazanie charakteru pieśni kurpiowskich.

III nagrodę ufundowaną przez Polskie Radio w wysokości 5.000 PLN Jury przyznaje zespołowi Niewte za odważną interpretację muzyki tradycyjnej.

Jury postanowiło nie przyznawać Nagrody Specjalnej im. Czesława Niemena.

Jury przyznało wyróżnienia “Kapeli z innej struny”, za młodzieńczy entuzjazm i radość wspólnego muzykowania i zespołowi “Mitomani” za przemyślane aranżacje i wysoki kunszt wykonawczy.

Nagrodę Specjalną dla wyróżniającego się instrumentalisty – Złote Gęśle otrzymał Przemysław Ficek z zespołu Skład Niearchaiczny.

Nagrodę Publiczności “Burzę Braw” otrzymał zespół “Burónka”.

Źródło: Polskie Radio

Share and Enjoy !

0Shares
0 0