„Co leci w sieci” w TVP2 HD

Już w pierwszą niedzielę października w TVP2 HD ożyją najlepsze kabaretowe tradycje: humor i absurd wymieszany z groteską oraz przewrotna piosenka w wykonaniu wyjątkowych artystów. „Co leci w sieci” czerpie z najlepszych komediowych wzorców. Wybitni aktorzy i mistrzowie kabaretu będą w błyskotliwy sposób komentować życie publiczne, nasze zwyczaje i słabości oraz współczesne mody.

„Co leci w sieci” tworzą wyjątkowi artyści, których obecność na jednej scenie może być zaskakująca. Już w niedzielę 5 października 2014 roku o godzinie 20:05 w nietypowych rolach zobaczymy wielkie gwiazdy filmu, teatru i telewizji: Adama Ferencego, Romę Gąsiorowską-Żurawską i Mariana Dziędziela oraz Elżbietę Romanowską, Rafała Rutkowskiego i jego kolegów z Teatru Montownia. W nowym show TVP2 HD pojawią się też: polska mistrzyni burleski – Betty Q, niezastąpiony Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju oraz Szymon Jachimek z Kabaret Limo.

„Co leci w sieci” zaskoczy widzów przyzwyczajonych do plenerowych widowisk satyrycznych i skeczy wygłaszanych ze sceny, bo zrywa ze sprawdzonymi schematami. To odważny i pomysłowy show, w którym gwiazdy wcielają się w role pracowników telewizji internetowej. Widz pozna nie tylko telewizję od zaplecza, ale też pracę mediów pokazaną z przymrużeniem oka. Bohaterowie „Co leci w sieci” obnażą absurdy rzeczywistości, pokażą nasz świat w krzywym zwierciadle i będą się śmiać nawet z samych siebie.

Czym inspirowali się twórcy „Co leci w sieci”? Absurdem rodem z „Latającego cyrku Monty Pythona” i stylem słynnego kabareciku Olgi Lipińskiej. Mimo tych inspiracji „Co leci w sieci” będzie programem oryginalnym, skierowanym do współczesnego widza spragnionego humoru i rozrywki.

Program reżyseruje Maciej Żak, który jest też współautorem scenariusza, obok Anety Wróbel, Marii Wojtyszko, Adama Wojtyszko, Jarka Kamińskiego i Martyny Filipowicz. Muzyka: Kris Górski i Aaron Case, scenografia: Giorgos Stylianou-Matsis.

Na „Co leci w sieci” TVP2 HD zaprasza w październikowe niedziele o godzinie 20:05 (pasmo: Kabaretowa Scena Dwójki).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *