„Para daje radę na weekend” w FOKUS TV (zdjęcia)

27 września 2014 roku wystartuje w FOKUS TV jesienna odsłona programu „Para daje radę”. Magazyn otrzymał podtytuł „na weekend”, gdyż poświęcony będzie różnym sposobom spędzania wolnego czasu. Do prowadzących Moniki Tarki i Roberta Kilena dołączy grono stałych ekspertów.

„Para daje radę na weekend” to oferta dla wszystkich, którzy chcą w interesujący sposób zaplanować sobotnio-niedzielny wypoczynek. W programie na stałe zagoszczą eksperci. O filmach, na które warto pójść do kina, opowie krytyk filmowy Magdalena Felis. Na dalsze i bliższe podróże po Polsce zaprosi Tomasz Bednarek, prowadzący program „1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć”. Praktyczną wiedzę na temat samochodów przekaże dziennikarz motoryzacyjny Łukasz Bąk. O najnowszych książkach i klasykach literatury, po które warto sięgnąć w wolnym czasie, opowie dziennikarz kulturalny Kuba Kukla. Znany z anteny FOKUS TV Radek Kotarski przybliżać będzie ciekawostki historyczne, a o nowościach technicznych opowie dziennikarz specjalizujący się w nowych technologiach Michał Prokopowicz.

fokustvparadajeweeknd1

Stałym punktem sobotnich wydań magazynu będzie muzyczny cykl „Historia jednej piosenki”. Robert Kilen będzie zapraszał do studia gwiazdy polskiej muzyki, by zaprezentować historie ich największych przebojów. Punktem kulminacyjnym każdego spotkania będzie piosenka wykonana na żywo przez gościa. W pierwszym programie pojawi się Janusz Panasewicz, który zaśpiewa m.in. „Mniej mniej niż zero”. W kolejnym wydaniu cyklu (4 października 2014 roku) Robert Gawliński przybliży kulisy powstania utworu „Baśka”.

fokustvparadajeweeknd2

W każdą niedzielę w programie pojawiać się będzie gość specjalny – osobowość ze świata kultury, sztuki, showbiznesu lub polityki, która m.in. odpowie na pytania Kwestionariusza Prousta. W najbliższą niedzielę w programie zobaczymy Michała Żebrowskiego. 5 października 2014 roku w studiu pojawi się Małgorzata Kalicińska.

Magazyn „Para daje radę na weekend” otrzymał nową scenografię – nowoczesną, przestrzenną i pełną światła. Nagrywany jest w studiu telewizyjnym należącym do Grupy ZPR Media.

„Para daje radę na weekend”

Emisja: sobota i niedziela, godzina 13:20

Źródło: TV Spektrum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *