Lux Veritatis otrzymała decyzję KRRiT ws. rozszerzenia koncesji

Fundacja Lux Veritatis otrzymała pisemną decyzję KRRiT ws. rozszerzenia koncesji dla TV Trwam na nadawanie cyfrowe naziemne w sygnale multipleksu pierwszego. Decyzja czeka jeszcze na uprawomocnienie.

Zgodnie z procedurą przewodniczący KRRiT Jan Dworak przekazał 11 lipca do prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdaleny Gaj – uchwałę o przyznaniu TV Trwam koncesji na nadawanie drogą cyfrową naziemną.

Do UKE trafiły informacje techniczne dotyczące możliwości umieszczenia TV Trwam na MUX-ie pierwszym. Urząd wydał odpowiednie opinie w tej sprawie. Następnie, 9 sierpnia KRRiT wydała decyzję o rozszerzeniu koncesji.

Teraz czekamy na uprawomocnieniu decyzji, po czym wystąpimy do UKE o rezerwacje częstotliwości na nadawanie – powiedział na antenie Radia Maryja, Dyrektor rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk. Wyjaśnił również, że aby nadawać w sygnale multipleksu pierwszego potrzebne jest zwolnienie miejsca przez TVP.

Czekamy na zwolnienie miejsca na pierwszym multipleksie przez Telewizję Polską. Po zwolnieniu tego miejsca będziemy mogli nadawać, ale nie później niż 28 kwietnia 2014 roku. Nie wiemy, kiedy Telewizja Polska zwolni miejsce i czy zwolni. Na razie możemy się cieszyć bo jest to wielkie zwycięstwo, wielka sprawa. Jesteśmy wam niezwykle wdzięczni. To jest wielka modlitwa, łaska Boża. Bardzo wielu wątpiło, czy to wyjdzie. Jak dotąd wychodzi. Zobaczymy co będzie dalej. Jeszcze nie mamy tego w ręku – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja poinformował również o kosztach, jakie Fundacja Lux Veritatis będzie ponosić w związku z rozszerzeniem koncesji dla TV Trwam.

Mamy zapłacić za koncesję na multipleks do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 12 milionów 945 tysięcy rozłożone na 10 lat; a ponieważ rozłożą na 10 lat to dodatkowo trzeba będzie uiszczać pewne opłaty. W sumie przez 10 lat – 2 miliony 914 tysięcy 398 zł. Za koncesję mamy zapłacić prawie 16 milionów. To jest bardzo dużo. Jak ktoś słyszy to jest przerażony, ale pamiętajmy- jest nas miliony Polaków i katolików. Trzeba być solidarnym. Trzeba po prostu mieć tyle odpowiedzialności przed Panem Bogiem i przed własnym sumieniem, bo to jest nasza wspólna sprawa – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk.

Fundacja Lux Veritatis będzie płacić również Urzędowi Komunikacji Elektronicznej i operatorowi telekomunikacyjnemu. Dyrektor Radia Maryja zaznaczył również, że wciąż potrzebna jest mobilizacja społeczeństwa.

Jest to wielkie zwycięstwo. W dalszym ciągu idźcie do ludzi i zbierajcie podpisy. Trzeba ludziom otworzyć głowy. Zobaczymy, czy TVP zejdzie z tego miejsca. Było takie postanowienie chyba KR, że TVP zejdzie z multipleksu jak będzie miało 95 proc. pokrycia Polski na trzecim multipleksie, na który ma wejść. W tej chwili ma już 99,5 proc. – nie zwalniają miejsca. Mówią, że nie mają pieniędzy. Płacą za oba multipleksy, za pierwszy i trzeci. I trzymają. Kiedy zejdą? – podnosił o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

Źródło: Radio Maryja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *